Orientuj się i licz

W dniu 27 września 2014 r. drugi raz z rzędu nasza szkoła wzięła udział w Turystycznym Marszu na Orientację „Orientuj się i licz” organizowanym w Lasach Łagiewnickich. Naszą szkołę reprezentowały w danej kategorii wiekowej dwa partole trzyosobowe w składzie:

Patrol 1 – klasa VI A

1. Miłosz Koligat
  2. Kacper Kuropatwa
  3. Adrian Walczak

Patrol 2 – klasa VI C

1. Julia Długoborska
  2. Michał Masica
  3. Patryk Borowik

Zawody polegają na odnalezieniu w ciągu 70 minut jak największej ilości zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych, potwierdzenie ich odnalezienia przy użyciu elektronicznego chipa oraz wykonaniu dodatkowych zadań topograficznych i matematycznych. A wszystko to w szalonym biegu, po nieznanym leśnym terenie z mapą i kompasem w dłoni. Można się zgubić. Prawda Patrolu 1? Nie było łatwo. Zwłaszcza, że otrzymuje się punkty ujemne za każdą minutę spóźnienia, a przeciwnicy nie raz biegali po tych terenach i ponadto na co dzień trenują w łódzkich klubach.
Nasze miejsca nie są być może doskonałe

18 miejsce
–  Patrol 2
,
25 miejsce – Patrol 1,

ale dobra zabawa i spore zamieszanie „z dzikami” na pewno wiele nas nauczyły.
My w następnych latach też tam będziemy. W innym składzie, ale nie poddamy się bez walki. Licz, orientuj się i biegnij do mety.

Zapraszają i zachęcają panie od matematyki

Justyna Moszczyńska i Agnieszka Włodarczyk