TADEUSZ KOŚCIUSZKO – NASZ PATRON – NASZE SZKOLNE ŚWIĘTO

Thaddeus Kosciuszko. Copy of engraving by H.B. Hall after Joseph Grassi. (George Washington Bicentennial Commission) Exact Date Shot Unknown NARA FILE #: 148-GW-611 WAR & CONFLICT BOOK #: 60
Co roku, 4 kwietnia przypada w naszej szkole Święto Patrona Szkoły – Tadeusza Kościuszki.
Tym razem świętowaliśmy 6 kwietnia. Świętowanie było huczne w związku z przypadającym w 2017r. – Roku Tadeusza Kościuszki. Aby uczniowie bliżej poznali tę postać zorganizowaliśmy dla klas 4-6 szkolną grę historyczną pt. „Kościuszko – nasz patron”.
Każda klasa przygotowywała zadanie z wyznaczonego etapu życia Tadeusza Kościuszki. Drużyny klas musiały wykonać 10 zadań, aby ukończyć grę.  Klimat epoki i miejsca związane z etapami życia naszego bohatera przedstawiały pięknie udekorowane sale lekcyjne.
Klasy młodsze zaś przygotowały wspaniałe plakaty o naszym patronie oraz uczestniczyły w turnieju  klas 2-3.  3-osobowe drużyny musiały wykazać się nie tylko wiedzą, ale także sprawnością fizyczną.
Zwycięzcy gry historycznej – klasa 6 a
Zwycięzcy turnieju – klasa 3 c