Category Archives: 1. Aktualności

PO LEKCJACH W SZKOLE …

PO LEKCJACH W SZKOLE …

W naszej szkole od października przez cztery dni w tygodniu w godzinach 16:30 – 19:00 realizowany jest program innowacyjny „Po lekcjach w szkole – spędzanie czasu wolnego przez uczniów”.

Dzięki zaangażowaniu grupy nauczycielek oraz pozyskaniu sponsorów (piekarnie: Piotruś, GS, Dana) uczniowie mogą uzyskać nie tylko pomoc w nauce lecz również mają możliwość poszerzania swoich zainteresowań.

I tak oto poniedziałkowa grupa w dniu 8 kwietnia miała możliwość doświadczyć warsztatów modelarskich z Panem Dariuszem Szpakowskim (prezesem Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska Ozorków). Najpierw trzeba było jednak zaopatrzyć się w wiedzę podstawową, teoretyczną. Nie zniechęciło to jednak młodych ludzi i po prelekcji Mistrza otrzymali swoje własne „maszyny” do samodzielnego sklejania. Cięcie, ścieranie, klejenie, malowanie a przede wszystkim wnikliwe czytanie rysunku technicznego zdominowało nasze zajęcia. Cierpliwość, pokora i determinacja to podstawowe składowe tego spotkania. Dziękujemy Panu Dariuszowi Szpakowskiemu za możliwość doświadczania tego wszystkiego. Wdzięczni jesteśmy za każdy gest z Pana strony.

ODLOTOWA WYSTAWA

ODLOTOWA WYSTAWA
Korzystając z uprzejmości Pana Dariusza Szpakowskiego, prezesa Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” Ozorków, w pracowni historycznej uczniowie naszej szkoły mogą podziwiać rozmaite samoloty.
Modele te, które osobiście sklejał Pan Szpakowski, zadziwiają detalami. Znajdziemy polski prototyp myśliwca z 1939 roku PZL 50 „Jastrząb”, polski samolot rozpoznawczy PZL 23 „Karaś” z 1934 roku, myśliwce japońskie, bombowce nurkujące, samoloty wielozadaniowe i wiele innych godnych uwagi modeli.

Jeśli jesteście zainteresowani, to mamy dla Was akcję z nagrodami. Jeśli uda Wam się dopasować stosowne fiszki z nazwami do właściwego modelu samolotu, to gotowi jesteśmy zafundować model do składania za poprawnie wykonane zadanie. Szczegóły u Pani Marzeny Olczak lub Agnieszki Wojciechowskiej.   
 
Jeszcze raz dziękujemy Panu Dariuszowi Szpakowskiemu za „odlotowe cuda” i zapraszamy do zabawy 🙂 

KWIECIEŃ MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

KWIECIEŃ MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

8 kwietnia 2024 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły przemaszerowali ulicami Ozorkowa w „Niebieskim marszu” W ten symboliczny sposób jako placówka uczciliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który corocznie obchodzony jest 2 kwietnia.

 Wszyscy w tym dniu pokazaliśmy, że jesteśmy otwarci na osoby z autyzmem. Chcieliśmy aby  poczuły się one wyjątkowo, wiedząc, że niebieskie elementy naszych strojów są przygotowane specjalne dla nich. Niebieskie balony, papierowe serca, kokardy sprawiły, że niebieski korowód przykuwał uwagę przechodniów. Mamy nadzieję, że takie nasze działania uświadamiają mieszkańcom Ozorkowa, że osoby z autyzmem są wśród nas. Chcą być zrozumiane i kochane jak każdy z nas !!

Autyzm – dlaczego na niebiesko ?

Pojawiają się różne domysły – kolor niebieski, jako kolor niewinności, nadziei osób z autyzmem i ich rodzin na lepsze życie , a także kolor dla chłopców, ponieważ na autyzm cierpi znacznie więcej chłopców niż dziewczynek. Dzieci autystyczne czasem nazywane są „dziećmi spod szklanego klosza”.

Niebieski jest uznawany za najgłębszy z kolorów, rozpływający się w nieskończoności horyzontu. Jako barwa najczystsza i najzimniejsza zarazem staje się najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw. Pewnie stąd jej skojarzenie z autyzmem.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za udział w „Niebieskim marszu”

BEZPIECZNIE W SIECI

BEZPIECZNIE W SIECI

Uczniowie klasy IV c uczestniczyli w zajęciach propagujących bezpieczne korzystanie z zasobów Internetu.
Zajęcia miały na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń i ochrony młodych użytkowników sieci. Czwartoklasiści bardzo chętnie brali udział w dyskusji, wykazali się dużą wiedzą realizując kolejne zadania.
Spotkanie poprowadziła pani 1Anna Dobrysiak – pracownik zgierskiego Sanepidu. Dziękujemy!

TADEUSZ KOŚCIUSZKO – NASZ PATRON

TADEUSZ KOŚCIUSZKO – NASZ PATRON

 Jak co roku, 4 kwietnia jest dla całej społeczności naszej szkoły Dniem Patrona Szkoły.
Głównym bohaterem dnia jest Tadeusz Kościuszko – jeden z najbardziej znanych i cenionych Polaków. Najwyższy Naczelnik Siły Zbrojnej Narodowej w czasie insurekcji kościuszkowskiej, której celem była walka o istnienie Polski na mapach Europy i jej suwerenność. 
Na pamiątkę wielkiego zwycięstwa Polaków z Rosją w bitwie pod Racławicami  – 4 kwietnia 1794r. składamy kwiaty pod tablicą pamiątkową  w szkole. Tym razem uczestniczyliśmy w lekcji powtórzeniowej dotyczącej życia i działalności naszego Patrona. Informacje przypomniał nam sam duch Tadeusza Kościuszki, który udzielał wywiadu uczniom klasy 6a. Zarówno uczniowie tej klasy, jak i  zasiadający na widowni opanowali wiedzę śpiewająco, za co otrzymali słodkie nagrody. Nasz bohater słynie z ponadczasowych wypowiedzi, jedną z nich jest tegoroczne motto święta szkoły: „Tylko wierność ludziom, czyni z nas człowieka”.