Category Archives: 1. Aktualności
Między nami kobietkami – w klasie II b
11 marca w kl. II b odbyło się spotkanie 3 pokoleń kobiet ” Między nami kobietkami .” Zaproszone panie obejrzały przedstawienie przypominające o ogromnym wpływie warzyw i owoców na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Widownię zachwyciła bogata scenografia i piękne kostiumy aktorów. Występ nagrodzony został burzą oklasków.
Po przedstawieniu nasze kobietki podzielone zostały na trzy zespoły i przygotowały:
- babcie – sałatkę jarzynową
- mamy – sałatkę z kukurydzą i kurczakiem,
- najmłodsze kobietki – słodki, ale zdrowy deser
Wszystkie przygotowane potrawy były pyszne.
Mamy nadzieję, że trzy pokolenia kobiet spędziły to piątkowe popołudnie w serdecznej i wesołej atmosferze pełnej opowieści i wspomnień. Było nam niezmiernie miło gościć Panie na pierwszym, ale mamy nadzieję nie ostatnim spotkaniu „Między nami kobietkami”
Spotkanie przygotowały p. Małgorzata Pięta i p. Karolina Ewert-Mrowińska.
Święto wody – klasy I – III
Święto wody – klasy IV – V
Wizyta w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy
Jak co roku, w naszej szkole w miesiącach styczniu i lutym trwała akcja zbiórki karmy dla psów z łęczyckiego schroniska. 8 marca zebraną karmę dostarczyliśmy, potrzebującym naszego wsparcia, podopiecznym tego schroniska.
W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas I – III, którzy aktywnie brali udział w naszej akcji. Podczas wizyty uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem schroniska. Najbardziej podobały się nam małe szczeniaki, które niestety zostały porzucone przez swoich właścicieli. Losy większości psów przebywających w schronisku są tragiczne i godne współczucia.
Karma, którą zawieźliśmy sprawi, że nie będą chociaż głodne, ale psy potrzebują nie tylko karmy, ale i koce, kołdry, a nawet miski. Mamy nadzieję, że naszym dobrym gestem chociaż w małym stopniu przyczyniliśmy się do poprawy losu tych bezpańskich zwierząt.
Wy również możecie wesprzeć schronisko! Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową łęczyckiego schroniska i udziału w podobnych takich akcjach w przyszłości.
Nasi siatkarze w finale województwa łódzkiego !!!
Zwycięstwo w wojewódzkim konkursie plastycznym !!!
Ferie 2016
Nadeszły długo oczekiwane ferie zimowe.
Od poniedziałku, 15 lutego możemy cieszyć się odpoczynkiem od obowiązków szkolnych i nauki.
To czas relaksu w domu i na świeżym powietrzu, czas w którym możemy rozwijać swoje zainteresowania, wyjechać czy też spotkać się z rówieśnikami.
Życzymy wszystkim aktywnych, radosnych i bezpiecznych ferii! Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Do zobaczenia za dwa tygodnie 🙂
Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy SP4
Feryjny konkurs plastyczny dla klas I -VI
Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w szkolnym konkursie plastycznym „Wymyśl postać WODOPIJKA” – stworka, przedmiot, który zachęci do codziennego picia wody.
format pracy – przestrzenna
czas trwania – 29 lutego 2016 r.
organizator – p. Małgorzata Pięta
Wysilcie wyobraźnię !! Do dzieła !!!!



