Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć Polaków zamordowanych przez Rosjan wiosną 1940 r. w Katyniu.
W Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, który obchodzony jest 13 kwietnia, uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Dębem Pamięci, który znajduje się na terenie naszej szkoły.
W tym roku przypada 83. rocznica tych tragicznych w dziejach naszego kraju wydarzeń.
Author Archives: admin
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W SP4
5 kwietnia 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Zgodnie z hasłem „zaświeć się na niebiesko”, w szkole dominowały niebieskie kolory w ubraniach i dekoracjach. Uczniowie wraz z wychowawcami oglądali filmy edukacyjne o istocie zaburzeń ze spectrum autyzmu, kolorowali puzzle tworzące niebieskie, tematyczne plakaty oraz dekorowali drzwi klas niebieskimi elementami.
Część uczniów uczestniczyła w niezwykle interesujących warsztatach przeprowadzonych przez terapeutów z Ośrodka Terapeutyczno- Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem NAVICULA- CENTRUM. Nasi goście przybliżyli, czym jest to zaburzenie oraz pokazali, na czym polegają trudności, z jakimi brykają się osoby z autyzmem. Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego doświadczania problemów z odbieraniem i przetwarzaniem bodźców, które tak bardzo determinują codzienne funkcjonowanie osób z autyzmem.
Naszymi działaniami chcieliśmy rozwijać społeczną świadomość, wyrozumiałość oraz solidarność z osobami z autyzmem.
Bądźmy otwarci- „niebieskie motyle” są wśród nas.
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
4 kwietnia to dla społeczności naszej szkoły Świeto Patrona Szkoły.
Naszym wzorem do nasladowania jest Tadeusz Kościuszko – Naczelnik powstania kościuszkowskiego. Data upamiętnia bitwę pod Racławicami, zwycięska bitwę tego powstania z udziałem kosynierów. Uczniowie przypomnieli sobię działalnośc Patrona Szkoły przedstawioną na czarno-białej kliszy filmowej wzbogaconej fotografiami.
Następnie uczniowie mieli okazję sprawdzenia wiedzy uczestnicząc w quizie nawiazujacym do tych informacji.
SPORTOWY SUKCES
OBIADY KWIECIEŃ
Opłata za obiady za miesiąc KWIECIEŃ – 80 zł 🙂
Przelewy będą przyjmowane tylko na konto bankowe szkoły do dnia 10.04.2023
Konto bankowe szkoły: 31878600010000165820010003
PROSIMY O DOKONYWANIE WPŁAT ZA OBIADY
TYLKO I WYŁĄCZNIE W DANYM MIESIĄCU ROZLICZENIOWYM
ŚWIATOWY DZIEŃ WODY
Światowy Dzień Wody z PAH – motywujemy do działania !
W 2010 roku dostęp do czystej, pitnej wody i sanitariatów został uznany przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych za jedno z podstawowych praw człowieka.
Niestety wg danych z 2019 roku 785 milionów ludzi pozostaje bez dostępu do wody pitnej. Zwiększone zapotrzebowanie na wodę wynika ze zmiany stylu życia, rozwoju przemysłu oraz rolnictwa, a także ma związek z następującymi zmianami klimatu. Zbliżamy się do poważnego kryzysu wodnego, dlatego też nasza młodzież podczas zajęć chemii i geografii, korzystając z publikacji i materiałów PAH zgłębiała wodne tematy.
Dużą dawkę wiedzy uczniowie otrzymali podczas webinaru online „Jak moje decyzje wpływają na dostęp do wody na świecie” prowadzonego przez prelegenta PAH. Realizując ścieżkę „ Wirtualna woda” uczniowie przygotowali gazetkę ścienną „Ile wody jest w Twoim pokoju?”, która stanowi cenne źródło informacji dla społeczności szkolnej. Realizacja zadań podczas „Wodnych wyzwanie dla świata” udowodniła, że wspólna nauka może być dobrą zabawą.
Reasumując – jako uczestnicy akcji jesteśmy bogatsi w wiedzę a to na pewno przełoży się na zmianę naszych decyzji i postaw. Niech hasła: Dbaj o lokalne zasoby wody! Kupuj mniej! Pij wodę z kranu zamiast butelkowanej! Oszczędzaj energię! Myśl o wodzie globalnie! Wybieraj produkty do których produkcji zużyto mniej wody! nie będą tylko pustymi sloganami. Zapraszamy do wspólnych działań!
WOJEWÓDZKI SUKCES WOKALNY
W środę 22 marca odbył się w MOK-u Wojewódzki Konkurs Wokalny dla Dzieci i Młodzieży „Muzyczne potyczki”. W konkursie wzięło udział ponad 80 uczestników z najróżniejszych zakątków województwa łódzkiego, m.in: Łodzi, Zduńskiej Woli, Łęczycy, Poddębic, Zgierza, Topoli Królewskiej, Aleksandrowa Łódzkiego.
Tym milej nam poinformować, że nasza uczennica Natalia Wasiak z klasy 8 c w swojej kategorii wiekowej zajęła II miejsce. Jury nie przyznało pierwszego miejsca, tylko ex aequo dwa drugie.
Natalię do konkursu przygotowała p. Monika Kryszkiewicz.
WITAJ WIOSNO
Klasa IIc i III b 21 marca pożegnały zimę i powitały wiosnę.
Nie odbyły się miejskie obchody pożegnania zimy, ale my nie wystraszyliśmy się chmur i wybraliśmy się do Parku Miejskiego z nasza Marzanna.
Tam spotkaliśmy się z uczniami ze SP nr 2 w Ozorkowie. Wspólnie pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Były wspólne okrzyki, piosenki a potem troche ruchu na placu zabaw. Teraz już zima została pożegnana i zaczęła rządzić wiosna. Mamy nadzieje ze da nam więcej słońca.
p. Sława Tuszyńska



