Czy wiecie,, że Płock był przez chwilę stolicą Polski?
My dowiedzieliśmy się tej i wielu innych ciekawostek podczas wycieczki do tego założonego przez Aleksandra w 1237 r. miasta. Zwiedziliśmy Stary Rynek, spacerowaliśmy bulwarami nad Wisłą. Zjedliśmy pyszne lody na wyjątkowym płockim molo.
Fantastyczną lekcję historii przygotował dla nas proboszcz Parafii Katedralnej – Katedry Płock. W płockim ZOO uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych warsztatach pt. „Płazy i gady”. Wąż zbożowy na szyi, karaczan na dłoni i jaszczurki biegające po stole to niewielki skrót tego co nas spotkało 🙂
Zakończenie wycieczki stanowił relaksujący rejs statkiem po Wiśle pod dowództwem najmłodszego kapitana żeglugi śródlądowej w Polsce.
Author Archives: admin
KONKURS LITERACKI „CZWÓRKA W MOICH WSPOMNINIACH”
Regulamin konkursu: Konkurs Literacki – regulamin
Karta zgłoszeniowa: Konkurs Literacki – Karta zgłoszeniowa
HISTORIA NOCĄ KLASY ÓSME
TORUŃ KLASY I C
XVIII WOJEWÓDZKI RAJD ZIELONY ZA NAMI
13 maja uczestniczyliśmy w rajdzie pieszym organizowanym przez MDK w Ozorkowie.
Pokonaliśmy około 12 km dla zdrowia, relaksu dla Planety.
Na wspólną wędrówkę wyruszyli: uczniowie klasy 8a, 8c, 8d, grupa Klima Team, p. Katarzyna Tarczyńska i p. Maciej Muszyński.
Zachęcamy wszystkich do pieszych wędrówek i poznawania bogactwa przyrody okolicznych lasów, która zachwyca i wyzwala pozytywne emocje.
ROWERAMI DO TUMU. VA OTWIERA SEZON WYCIECZKOWY
ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2023
Przepiękne prace, cudowni, młodzi ludzie, którym świat wokół nie jest obojętny.
„Kartka okolicznościowa z życzeniami dla wody”
I miejsce – Chrzanowska Rozalia kl.IIIa
II miejsce – Dominiak Celina kl. IIIa
III miejsce – Głogowska Natasza kl. Ib
wyróżnienie – Iwaniak Nicola kl. IIIc
Wenerska Hanna kl. Ia
„Logo szkolnego Dnia Wody”
I miejsce ex aequo – Krystyna Golec kl. VIIIa
Hanna Majtczak kl. VIIa
Poniżej przedstawiamy wybrane życzenia dla wody:
- Nicola Iwaniak kl. IIIc – „Pamiętaj człowieku młody – nie wolno marnować wody”
- Celina Dominak kl. IIIa – „Kochana wodo dziękuję, że jesteś i pomagasz nam i roślinkom żyć. Bądź zawsze czysta”
- Rozalia Chrzanowska kl. IIIa – „Życzę Ci, żeby nikt nie wrzucał do Ciebie śmieci”
- Hanna Wenerska kl. Ia -„Życzę Ci mądrych ludzi …abyś zawsze dla nas była i nigdy, nigdy się nie skończyła”
- Zuzanna Czernielewska kl. IIIa – ” Dziękuję Ci wodo za życie, życzę Ci aby wszyscy Cię szanowali i oszczędzali”
- Igor Tomczak kl. IIIc – „Wodo życzę Ci, byś nie była skażona i nigdy nie była brudna… Dziękuję Ci za to, że jesteś… staram się Cię oszczędzać i nie marnować. Życzę Ci by dbano o Ciebie, czyszczono i odkrywano nowe miejsca gdzie jesteś”
Głęboko wierzymy w spełnienie życzeń. Pamiętajcie, wiele zależy od nas samych ! Działajmy razem na rzecz ochrony wody !
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia na kolejnych edycjach konkursu.
Organizatorzy: p. Katarzyna Tarczyńska, p. Jacek Kędzierski
SPORTOWY SUKCES NASZYCH PIŁKARZY
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców
XIV MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY EKOLOGICZNEJ
11 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie odbył się XIV Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej pt. „Bądź przyjacielem przyrody”. Organizatorami turnieju były nauczycielki p. Anna Ewert, p. Marta Repeć i p. Sława Tuszyńska.
W turnieju wzięły udział drużyny złożone z uczniów klas II i III Szkół Podstawowych z Ozorkowa.
Podczas turnieju zawodnicy wykazali się znajomością przyrody i ekologii. Odpowiadali na pytania przyrodnicze, rozwiązywali zagadki, krzyżówki, rozpoznawali odgłosy urządzeń elektrycznych. Zawodnicy mogli również sprawdzić swoją szybkość, celność i dokładność podczas konkurencji sportowych. W czasie, kiedy zawodnicy zmagali się z konkurencjami publiczność rozwiązywała zagadki, odpowiadała na pytania i uczyła się piosenki o ekologii.
Walka była bardzo wyrównana, a wynik zaskakujący:
I miejsce ex aequo wywalczyły drużyny z SP nr 4 i SP nr 5 z Ozorkowa – po 48 pkt,
II miejsce – SP nr 2 z Ozorkowa – 47 pkt.
Zawodnicy turnieju otrzymali ciekawe nagrody – książki przyrodnicze, a widzowie oglądający zmagania drużyn wiele się nauczyli i utrwalili swoją wiedzę na temat ekologii. Było wiele emocji i dobrej zabawy, a miłośników przyrody już teraz zapraszamy na przyszły rok. Do zobaczenia !!!
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
Jak co roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 Maja.
Na korytarzach pojawiły się piękne plakaty wykonane przez naszych uczniów. Przedstawiały one charakterystyczne elementy 7 regionów Polski: Mazowsza, Śląska, Małopolski, Wielkopolski, Kujaw, Pomorza, Podlasia i Podkarpacia.
Podczas godzin wychowawczych uczniowie przygotowywali biało-czerwone, pyszne potrawy. Taka forma upamiętnienia Dnia 3 Maja bardzo przypadła do gustu dzieciom. Było pysznie, smacznie, troszkę słodko, ale zdrowo, a wszystko w naszych narodowych barwach.Kulminacyjnym punktem Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole był uroczysty apel. Tym razem nieco inny niż zwykle. Podczas krótkiego wystąpienia uczennice klas ósmych uświadomiły nam, jak łatwo być w obecnych czasach patriotą. Wystarczy dbać o środowisko, które jest naszym wspólnym dobrem, a dbałość o nie naszym obowiązkiem zapisanym w Konstytucji. Postawy proekologiczne: segregacja śmieci, oszczędzanie wody i energii, dbałość o estetyczny wygląd najbliższego otoczenia to działania, które sprawią, że nasza ukochana Ojczyzna będzie coraz piękniejsza.
Podczas apelu widzowie mogli popisać się swoją wiedzą z zakresu ekologii odpowiadając na pytania prowadzących.
Przedstawienie ekologiczne, przeplatane patriotycznymi wierszami i piosenką bardzo przypadło do gustu odświętnie ubranej publiczności.
Ten piękny dzień zaplanowały i koordynowały panie: Marzena Olczak i Bogusława Kwaśna

