Author Archives: admin

Sprzątanie świata

Sprzątanie świata

W sobotę 15 września uczniowie  klasy II c i III c pod opieką p. Anny Ewert i p. Anny Kwiatkowskiej wzięli udział w akcji „Sprzątanie Miasta” zorganizowanej przez Urząd Miasta w Ozorkowie. Akcja ta odbyła się w ramach Pikniku Ekologicznego dla mieszkańców Ozorkowa. 
Cała fotorelacja w zakładce DLA UCZNIÓW/SZKOLNE ŻYCIE 

no images were found

Koło j. agnielskiego

Koło j. agnielskiego

Koło języka angielskiego

 

Serdecznie zapraszam uczniów klas 4-6 chętnych pogłębiać swoją wiedzę i zainteresowania językiem angielskim oraz kulturą Wielkiej Brytanii do uczestnictwa w szkolnym kole języka angielskiego.

W ramach koła będziemy m.in.:

  • uczestniczyć w grach i zabawach językowych
  • śpiewać piosenki
  • odgrywać krótkie scenki i przedstawienia
  • oglądać filmy w angielskiej wersji językowej
  • tworzyć projekty
  • wykonywać albumy i robić fotoreportaże
  • rozwiązywać karty pracy przygotowujące do konkursów językowych.

Ponadto w ramach programu e-twinning będziemy współpracować ze szkołą z Francji (Ecole élémentaire Paul Langevin, Roussillon) w projekcie „Let’s sing in English”.

 

 Jeśli lubicie język angielski to zapraszam na zajęcia 

w czwartki 14.45 – 15.30, sala 102.

                                                                                                                                                 Opiekun koła:

 Sylwia Stuchała

 

PCK kwestuje w TESCO

PCK kwestuje w TESCO

W naszej szkole od lat działa kółko PCK. Opiekunami koła są p. Anna Kacprzak, p. Magdalena Wójcik i p. Beata Witczak (ja:)) 
W tym roku praca koła rozpoczęła się od kwesty na terenie sklepu TESCO. Nasi uczniowie, członkowie szkolnego PCK pomagali klientom sklepu pakować zakupy. W zamian za tę pomoc klienci TESCO wrzucali datki do puszek Polskiego Czerwonego Krzyża.
Wolontariuszom PCK z naszej szkoły udało się zebrać ponad 190 zł. (BRAWO !!!!)
Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, za datki, ale też za uśmiech i życzliwość z jaką się spotkaliśmy. 

W akcji wzięli udział: Magda Majchrzak, Ola Czerwińska, Klaudia Błaszczyk, Julia Pędzicka, Weronika Miksa, Martyna Malawko, Zosia Matusiak, Justyna Kasprzak i Krzysiek Kuzan
opiekunowie: p. Anna Kacprzak i p. Beata Witczak 

Kwesta PCK

Kwesta PCK

 

15 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kweście PCK. Tym razem pieniądze zbierane były w ozorkowskim TESCO. Dzieciaki pomagały klientom sklepu pakować zakupy do toreb. W zamian za to do puszek PCK trafiały datki. Udało nam się zebrać ponad 190 zł. 

Cała fotorelacja do obejrzenia w zakładce DLA UCZNIÓW/SZKOLNE ŻYCIE

no images were found

 

 

73 rocznica Bitwy w Orłej

73 rocznica Bitwy w Orłej

 

7 września miały miejsce obchody 73 rocznicy Bitwy w Orłej. Uczniowie naszej szkoły – poczet sztandarowy w składzie – …………………… wzięli udział w tej uroczystości. 

Relacja z przebiegu uroczystości i zdjęcia na stronie 

 

 

http://www.parzeczew.pl/bitwa-w-orlej/ku-pamieci-poleglych.html

III Turniej Orlika

III Turniej Orlika

Już są wyniki 

III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska


II miejsce – w kategorii chłopców rocznik 2000
                   

 drużyna w składzie: Tomasz Wójcik, Świątkiewicz, Katarzyński, Gończar, Drozdowski,  Łukasz Czajkowski, Albert Krzewiński, Marcel Banaszkiewicz


III miejsce – w kategorii chłopców roczni 2001/2002

drużyna w składzie: Palmowski, Buchta, Kurzawski, Kuropatwa, Konrad Warszycki, Mikołaj Draczyński, Rogalski, Łukasz Zasada, Jakub Masica, Masica,

III Turniej Orlika

III Turniej Orlika

OTO WYNIKI TURNIEJU 

 

W kategorii chłopców rocznik 2000 

II miejsce 

 

drużyna w składzie: Tomasz Wójcik, Świątkiewicz, Katarzyński, Gończar, Drozdowski, Łukasz Czajkowski, Albert Krzewiński, Marcel Banaszkiewicz

 

W kategorii chłopców rocznik 2001/2002

III miejsce

 

drużyna w składzie: Palmowski, Buchta, Kurzawski, Kuropatwa, Konrad Warszycki, Mikołaj Draczyński, Rogalski, Łukasz Zasada, Jakub Masica, Masica,

Spotkania z karate

Spotkania z karate

 

W tym tygodniu uczniowie klas I-III mieli szansę spotkać się z Mistrzem Świata w Karate Tradycyjnym p. Mariuszem Lewandowskim.
Relacja ze spotkań i cała fotorelacja w zakładce DLA UCZNIÓW/SZKOLNE ŻYCIE 

no images were found

Spotkanie z Mistrzem

Spotkanie z Mistrzem

W naszej szkole przez kilka ostatnich dni gościł Mistrz Świata w Karate Tradycyjnym p. Mariusz Lewandowski. Uczniowie klas młodszych wzięli udział w zajęciach, które poprowadził sam Mistrz. To były fantastyczne zajęcia, a właściwie pierwszy trening karate. Dzieciaki z zachwytem wpatrywały się w Mistrza i z zapałem powtarzały wszystkie ćwiczenia. 
Mamy nadzieję, że wielu z nich karate spodobało się na tyle, że rozpoczną systematyczne treningi. 

Dla wszystkich zainteresowanych zamieszczamy link do strony Ozorkowskiego Klubu Karate

www.klubkarate.pl/karate/

Pracowity miesiąc – wrzesień

Pracowity miesiąc – wrzesień


Wrzesień to niezwykle trudny miesiąc dla nas wszystkich – uczniów (bo znowu do szkoły) i nauczycieli (bo znowu do pracy). 

Musicie uwierzyć nam na słowo – nauczyciele cały wrzesień spędzają na pisaniu różnego rodzaju dokumentów potrzebnych do pracy w szkole.
Dlatego i my troszkę zaniedbujemy stronę internetową (obiecujemy, że zmieni się to już w październiku)
Dziś możecie znaleźć na stronie nowe informacje o:

  • terminach spotkań z rodzicami
  • terminach konsultacji
  • datach dni wolnych od zajęć 
  • terminach zimowej przerwy świątecznej, ferii zimowych, przerwy wiosennej

Zapraszamy do lektury.