10 grudnia odbył się w naszej szkole kiermasz ciast przygotowany przez klasy VI a, VI b i VI c oraz panie: Justynę Moszczyńską, Agnieszkę Włodarczyk, Martę Repeć, Annę Kacprzak i Beatę Witczak.
Pyszne ciasta przygotowali nasi niezawodni rodzice :). Udało nam się zebrać ogromną kwotę 261 zł.
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciakom i ich rodzicom za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu kiermaszu. Cały dochód ze sprzedaży ciast przeznaczony będzie na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących dzieciaków z naszej placówki
Author Archives: admin
Najpiękniejsza kartka świąteczna
![]()
OTO WYNIKI KONKURSU
Na poziomie klas I
I miejsce – Adrain Chudzik kl. I c
II miejsce – Filip Tomaczak kl. I c
III miejsce – Kamil Piotrowski kl. I c
Wyróżnienia:
Mateusz Kubiak – kl. I a
Julia Miękus – kl. I c
Na poziomie klas II
I miejsce – Martyna Bednarek kl. II a
II miejsce – Oliwa Chojnacka k. II c
III miejsce – Maciej Świderski kl. II c
Wyróżnienia:
Michał Kałużny – kl. II a
Wiktoria Michalska – kl. II c
Na poziomie klas III
I miejsce – Martyna Krzywda kl. III c
II miejsce – Julia Jurkiewicz kl. III c
III miejsce – Weronika Kołodziejczyk kl. III c
Wyróżnienia:
Ola Wójcik – kl. III a
Patrycja Ignaczak – kl. III b
Michał Olczak – kl. III a
organizator: p. Grażyna Pierzgalska
Najpiękniejsza kartka świąteczna
Rozstrzygnięty został bożonarodzeniowy konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Konkurs dla uczniów kl. I – III przygotowała p. Grażyna Pierzgalska, Wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak duże zaangażowanie.
Oto wyniki konkursu:
Klasy I
I miejsce – Adrain Chudzik kl. I c
Klasy II
I miejsce – Martyna Bednarek kl. II a
Klasy III
I miejsce – Martyna Krzywda kl. III c
Więcej o konkursie i pozostałych laureatach w zakładce DLA UCZNIÓW/SZKOLNE ŻYCIE
no images were found
Najpiękniejsza kartka świąteczna
10 grudnia 2013 r. jury w składzie
- dyrektor p. Krystyna Ewiak
- przestawicie rodziców – p. Magdalena Świderska
- nauczyciele: p. Beata Witczak, p. Joanna Krajewska
wybrało najpiękniejsze kartki bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klas I – III w ramach konkursu „Najpiękniejsza kartka świąteczna”.
Organizatorem tego świątecznego konkursu była p. Grażyna Pierzgalska.
Wszystkie przygotowane przez dzieciaki kartki były przepiękne i zostały przesłane z życzeniami „Białych Świąt Bożego Narodzenia” do zaprzyjaźnionych placówek.
Wszystkim dzieciakom i ich nauczycielom gratulujemy sukcesu i dziękujemy za duże zaangażowanie.
Oto wyniki :
Klasa I
I miejsce – Adrain Chudzik kl. I c
II miejsce – Filip Tomaczak kl. I c
III miejsce – Kamil Piotrowski kl. I c
Wyróżnienia:
Mateusz Kubiak – kl. I a
Julia Miękus – kl. I c
Klasa II
I miejsce – Martyna Bednarek kl. II a
II miejsce – Oliwa Chojnacka k. II c
III miejsce – Maciej Świderski kl. II c
Wyróżnienia:
Michał Kałużny – kl. II a
Wiktoria Michalska – kl. II c
Klasa III
I miejsce – Martyna Krzywda kl. III c
II miejsce – Julia Jurkiewicz kl. III c
III miejsce – Weronika Kołodziejczyk kl. III c
Wyróżnienia:
Ola Wójcik – kl. III a
Patrycja Ignaczak – kl. III b
Michał Olczak – kl. III a
VI c ubiera choinkę
Dziś wreszcie klasa VI c i panie Agnieszka Włodarczyk i Beata Witczak zabrała się za dekorację sali 201.
Jak co roku było przy tym dekorowaniu tonę zabawy. Z głośników płynęła świąteczna muzyka, Julka pstrykała zdjęcia, ktoś ubierał choinkę, ktoś inny obwieszał się srebrnymi łańcuchami :). Choinkę udekorowaliśmy i nieskromnie twierdzimy, że jest najpiękniejsza w całej szkole – bo nasza !!:)
Cała fotorelacja w zakładce DLA UCZNIÓW/SZKOLNE ŻYCIE
no images were found
VI c ubieranie choinki
Historyjki owocowo – warzywne
KLASA III a PREZENTUJE WYNIKI
KONKURSU NA NAJLEPSZĄ HISTORYJKĘ OWOCOWO – WARZYWNĄ
Uczniowie mogli wymyślić opowiadanie, wierszyk lub komiks. Muszę przyznać, że dzieci wykazały się pomysłowością i dobrze się przy tym bawiły. Następnie poszczególne grupy zapoznały pozostałych z treścią swoich historyjek. Wybrali też najlepszą historyjkę- krótką przeróbkę znanych wierszy połączoną w jedną całość. Wszyscy nauczyli się go na pamięć.
Oto członkowie zwycięskiej grupy : Ola Wójcik, Michał Olczak i Aneta Amsolik – gratulacje za pomysł ! Treść wiersza pomysłowa.Uczniowie napisali także wstępny wierszyk zachęcający do przeczytania historyjki. On szczególnie spodobał się naszym kolegom.
„W Ozorkowie żyją dzieci
blade, grube, smutne, małe
co zjadają tony chipsów
lody, colę, czekoladę.
Jeden z takich właśnie dzieci
w szkole poznał Akcję: „Zdrowie”
Co zmieniła w jego życiu ?
Wiersz ten wszystko Wam opowie !
A oto treść wierszyka:
Na tapczanie siedzi leń
wpycha chipsy cały dzień
tyją ręce, nogi, brzuch
bo dla niego wróg to ruch.
Wcina frytki, colę, żelki,
zamiast choćby garść brukselki.
Nie wie co to są warzywa
bo do chipsów się wyrywa.
.Nagle zerka do lusterka
nie chce wierzyć, znowu zerka
skutki podjadania ciasta
widzi leń i mówi:”Basta!”
Już słodyczy mniej pożera
poznał gruszkę i selera
zna już także smak kapusty
więc już nie jest taki tłusty
-Proszę pani, proszę pana
zaszła u nas wielka zmiana
tłuścioch lepiej się odżywia
je owoce i warzywa.
jest już zdrowy i wesoły
chętnie biega też do szkoły
o tej akcji dużo powie
bo zmieniła jego zdrowie.
Gry i zabawy terenowe
KLASA III A PROPONUJE GRY I ZABAWY TERENOWE
Korzystając z pięknej październikowej pogody z wielką ochotą każdą wolną chwilę postanowiliśmy wykorzystać na gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wspólnie w klasie wybraliśmy 10 najciekawszych. Oto nasze propozycje:
1 MUSI- NIE MUSI– uczestnicy zabawy ustawiają się jeden za drugim . Zabawa polega na rzucaniu piłki do kosza. Jeśli pierwszy zawodnik trafi piłką do kosza, to następny także musi trafić , w przeciwnym razie traci kolejkę. Trzeci zawodnik jest niezależny od rzutu pierwszego. Natomiast jeżeli pierwszy zawodnik nie trafi do kosza, to kolejny może, ale nie musi trafić. Wtedy udaje się na koniec kolejki i czeka na kolejny rzut.
2.ZBIJAK – uczestnicy wybierają spośród siebie dwie „matki” i ograniczają pole zabawy liniami . Zadaniem „matek” jest „zbicie”( trafienie piłką)pozostałych uczestników. Trafiony uczestnik zamienia się miejscami z „matką”, która go trafiła. Inna wersja: trafiony gracz schodzi z pola gry. Wygrywa ten, kto zostanie zbity jako ostatni.
3.SIATKÓWKA- RZUCANKA – uczestnicy dzielą się na dwie grupy i ograniczają pole gry liniami. Zadaniem grup jest przerzucenie na pole przeciwnika piłki przez siatkę lub sznurek. Zadaniem drugiej grupy jest złapanie piłki i odrzucenie jej przeciwnikowi. Piłkę po każdym rzucie należy złapać. W przypadku gdy piłka nie zostanie złapana, punkt otrzymuje grupa przeciwna. Wygrywa grupa, która zdobyła więcej punktów.
4.SKOKI PRZEZ SKAKANKĘ – na hasło:START uczestnicy zaczynają w dowolny sposób skakać na skakance. Gdy ktoś skusi (przestanie skakać) zatrzymuje się i czeka na pozostałych uczestników. Wygrywa osoba, która najdłużej bez „skuchy”będzie skakała.
5. SKAKANKA – SZCZUR– uczestnicy zabawy ustawiają się po okręgu.W środku kręg stoi jedna osoba i trzymając jeden koniec skakanki nisko na ziemią kręci nią po okręgu . Pozostali przeskakują nad skakanką. Gdy któryś zawodnik nie przeskoczy zamienia się miejscami z osobą w środku okręgu .
6. PIŁKA NOŻNA (WYBRANA ZE WZGLĘDU NA NOWO WYBUDOWANE BOISKO- SZKOLNA ATRAKCJA)- uczestnicy dzielą się na 2 równoliczne grupy i wybierają spośród siebie bramkarza. Rozgrywają mecz piłkarski w skróconym czasie ( 2 razy po 15 minut).
7. KOLORY – uczestnicy ustawiają się po okręgu i rzucają do siebie nawzajem piłkę. Przy każdym rzucie mówią wybrany kolor. Na kolor czarny nie należy łapać piłki. Jeśli któryś z graczy złapie piłkę na kolor czarny lub nie złapie rzuconej piłki, klęka na kolano. Wstać z klęku można po ponownym prawidłowym złapaniu piłki.
8. KLUCHA- PRZEZWISKO – Dzieci stoją w grupie. Jeden z graczy wyrzuca pionowo do góry piłkę wykrzykując imię wybranej osoby. Pozostali rozbiegają się w dowolne strony.”Wywołany „musi złapać piłkę i krzyknąć :STOP. Na to hasło wszyscy zatrzymują się . „Wywołany ma trafić piłką w najbliższą osobę (wówczas otrzymuje ona „kluchę”). Jeśli nie trafi „kluchę otrzymuje ten, kto rzucał. Po zdobyciu 3 kluch otrzymuje przezwisko, które zastępuje mu imię
9. GUMA– grać mogą pary lub grupy. Jedna grupa trzyma gumę do gry, druga stara się w ustalony wcześniej sposób naskakiwać na gumę (klasy). Gdy wszyscy gracze „skuszą”(nie naskoczą) następuje zamiana miejscami.
10. PALANT– dzieci dzielą się na 2 grupy. Jedna wybija piłeczkę kijem palantowym, druga łapie . Przy wybiciu nie można wyjść z kijem z ograniczonego koła. Po wybiciu należy obiec zaznaczone pole(zdobyć punkt). Grupa druga łapie piłeczkę i odrzuca ją , następuje zatrzymanie obiegających.Biegną dalej po kolejnym wybiciu. Gdy kij zostanie wyrzucony z koła lub brak jest wybijających ,następuje zmiana miejsc grup. Wygrywa grupa z większą liczbą punktów.
III a w ozorkowskiej piekarni
III a z wizytą w ozorkowskiej piekarni
Uczniowie klasy III a wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Piętą odwiedzili ozorkowską piekarnię. Z bliska przyglądali się procesowi wypieku chleba. Sami przygotowali również pyszne chlebki i bułeczki.
Cała fotorelacja w zakładce DLA UCZNIÓW/SZKOLNE ŻYCIE
no images were found
