SP4 na „Orientuj się i licz”

W sobotę 19 października w Lasach Łagiewnickich odbył się  XXVI Turystyczny Marszu na Orientację „ ORIENTUJ SIĘ I LICZ”.
Zawody polegały na odnalezieniu w ciągu 70 minut jak największej ilości zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych, potwierdzenie ich odnalezienia przy użyciu elektronicznego chipa oraz wykonaniu dodatkowych zadań topograficznych i matematycznych. Rywalizacja przebiegała w patrolach, w czterech kategoriach wiekowych.
Naszą szkołę w kategorii szkół podstawowych reprezentowały pod opieką pani Justyny Moszczyńskiej i Agnieszki Włodarczyk dwa partole trzyosobowe w składzie:

• patrol 1 – Głowacki Patryk, Kmieciak Kacper, Pięta Szymon (kl. VI a)
  • patrol 2 – Draczyński Mikołaj, Miksa Weronika oraz Warszycki Konrad (kl. VI c).

Biorąc pod uwagę fakt, iż uczniowie naszej szkoły brali udział w tym konkursie pierwszy raz oraz walczyć musieli z weteranami, trenującymi dodatkowo w klubach biegaczy, ich wynik zasługuje na wielkie gratulacje i podziw.
Na 45 zgłoszonych patroli w tej kategorii wiekowej miejsce 17 patrolu 1 oraz 32 patrolu 2 jest mimo wszystko zwycięstwem samym w sobie, bowiem zabawa oraz emocje jakie towarzyszyły tej imprezie pozostaną na długo w naszej pamięci.
Mamy nadzieję, że konkurs ten wpisze się w harmonogram roku szkolnego, a uczniowie biorący w nim udział staną do rywalizacji za rok, lecz w starszej kategorii wiekowej. Już teraz życzymy powodzenia w odnalezieniu jak największej liczby punktów kontrolnych w czasie, ak najlepszym.

Wielkie podziękowania dla pani Agnieszki Forysiak, nauczyciela matematyki SP nr 5 w Ozorkowie, która wspólnie ze swoimi dwoma patrolami rywalizowała o wysokie miejsca na mecie. Dziękujemy za świetna zabawę.

Justyna Moszczyńska, Agnieszka Włodarczyk