90 lat SP4

90_lat_CMWSzkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki istnieje w Ozorkowie od 1923 r.

14 października, w Dniu Edukacji Narodowej, nasza szkoła świętowała jubileusz 90-lecia istnienia.
Tę niezwykłą, sentymentalną uroczystość zaszczycili swą obecnością znamienici goście m.in. burmistrz Jacek Socha, poseł Marek Matuszewski, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Kłopocki, miejscy radni, wójt Władysław Sobolewski, emerytowani pracownicy szkoły, przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych, dyrektorzy placówek oświatowych i instytucji kultury z terenu miasta i powiatu, przedstawiciele Rady Rodziców, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych oraz firm i przedsiębiorstw.

Zgromadzeni goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy IIIa, III b i uczniów klas IV – VI pod kierunkiem p. Małgorzaty Pięty, p. Małgorzaty Czerwińskiej, p. Sławy Tuszyńskiej, p. Anetty Tomczak i p. Moniki Kryszkiewicz. Uczniowie zabrali nas w przepiękną, wzruszającą podróż „Dookoła szkoły”. Występy uczniów wywoływały salwy śmiechu, ale też sprawiały, że niejedna łza spłynęła po policzku gości.

Po części artystycznej przyszedł czas na składanie życzeń, wręczanie kwiatów i prezentów. Wiele ciepłych słów „nasza czwórka” usłyszała od wybranych gości.
Burmistrz Jacek Socha mówił:  „W tak szczególnym dniu dziękuję wszystkim tym, którzy obecnie i w minionych latach dbali o edukację uczniów, o rozwój ich zainteresowań i umiejętności. Inicjatywy nauczycieli i dyrektorów tej szkoły sprawiały, że miejsce to było i jest aktywnym ośrodkiem życia społeczno-kulturalnego naszego miasta.

Podczas jubileuszu wręczone zostały nagrody wybranym nauczycielom:

p. Małgorzata Pięta – otrzymała z rąk p. Jacka Sochy Nagrodę Burmistrza Miasta Ozorkowa.
p. Monika Kryszkiewicz –  uhonorowana została Medalem Komisji Edukacji Narodowej, który odebrała w Kuratorium Oświaty w Łodzi.
p. Małgorzata Gawęda, p. Małgorzata Targalska, p. Agnieszka Włodarczyk, p. Olga Gawęda, p. Marzena Strużek, p. Marta Repeć, p. Renata Golec, p. Lilla Nowacka, p. Agata Pietrasik, p. Anna Kwiatkowska, p.Danuta Kuleczko, p. Anna Olczak – Sowińska – otrzymały Nagrody Dyrektora

Podczas uroczystości jubileuszowych goście obejrzeli prezentację i wystawę poświęconą historii szkoły.

Kończąc uroczystość dyrekcja naszej szkoły p. Krystyna Ewiak powiedziała: 90 lat to szmat czasu.  Setki nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, tysiące uczniów i każdy z nich ma własne wspomnienia związane z naszą czwórką. Sukcesy w nauce, odniesione zwycięstwa sportowe, to pamiętamy i wspominamy najczęściej. Ale historię budują powszednie dni, które uciekają z naszej pamięci najszybciej. To czym stała się nasza szkoła dziś zawdzięczamy ciężkiej pracy każdego dnia. Nasi uczniowie i nauczyciele wciąż pracują na dobre imię szkoły. Zapewniam Państwa, że jeszcze wiele razy Szkoła Nr4, jej uczniowie i nauczyciele będą osiągać sukcesy edukacyjne. Mamy świadomość, że praca nigdy się nie kończy, a przed nami nowe wyzwania, nowe projekty, nowe przedsięwzięcia”

Naszej „Czwórce” internetowo życzymy kolejnych dziewięćdziesięciu, stu, dwustu lat pełnych pasji nauczania i radości tworzenia