Wycieczka do Warszawy

W dniach 4 i 5 czerwca uczniowie naszej szkoły byli na dwudniowej wycieczce w stolicy. Pojechali  uczniowie z klas: II b, II c i III b pod opieką  pań: A. Ewert, A. Kwiatkowskiej, G. Pierzgalskiej i A. Tomczak.

Zwiedzanie Warszawy zaczęliśmy od podziwiania panoramy miasta z ogrodów na tarasie Biblioteki UW. Potem przez kilka godzin eksperymentowaliśmy w Centrum Nauki „Kopernik”. Następnie przespacerowaliśmy się po Starym Mieście: zobaczyliśmy Zamek Królewski, kolumnę króla Zygmunta i kamieniczki Starówki.

Drugiego dnia zwiedziliśmy piękne Łazienki Królewskie i byliśmy na Stadionie Narodowym. Potem przeszliśmy Aleję Zasłużonych na Cmentarzu Powązkowskim i zobaczyliśmy groby znanych Polaków, np. Aliny i Czesława Centkiewiczów, Juliana Tuwima czy K. K. Baczyńskiego. Z okien autokaru widzieliśmy też Pałac Kultury i Nauki, Pałac Prezydencki,  budynek Sejmu oraz nowoczesne budynki i wieżowce charakterystyczne dla miasta. Na koniec zwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza.

Wszyscy spisali się na medal. Wycieczka była udana i ciekawa, a do domów wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

p. Anna Ewert