„Jedź z głową w kasku”

14 maja 2013 roku uczniowie kl. III c gościli policjantów z Wojewódzkiej Komendy Policji w Łodzi. Policjanci. Wizyta odbyła się w ramach akcji Jedź z głową… w kasku”. Akcję organizuje poseł do Parlamentu Europiejskiego pani Joanna Skrzydlewska, przy współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
Celem akcji jest promowanie bezpiecznej jazdy na rowerze w kasku. Z badań Pentora wynika, że tylko 45 procent dzieci mieszkających w miastach oraz 29 procent wiejskich zabezpiecza się w ten sposób. Z tych samych badań TNS Pentor wynika, że tylko 17 proc. rodziców rozmawia ze swoimi dziećmi na temat bezpieczeństwa na drogach, a ponad trzy czwarte badanych uważa, że takie lekcje powinny się odbywać w szkołach. Policyjne statystyki mówią, że najbardziej zagrożeni są najmłodsi rowerzyści w wieku 7 – 14 lat, w ubiegłym roku byli uczestnikami i ofiarami 25 proc. wypadków.
Nasi uczniowie uczestniczyli w prelekcji dotyczącej bezpiecznej jazdy na rowerze i ogólnych zasad ruchu drogowego, przeprowadzonej przez policjantów z KW Policji w Łodzi. Na koniec spotkania wszystkie dzieci, otrzymały specjalnie dla nich zaprojektowane kaski rowerowe.

Więcej o akcji znajdziecie tutaj   „JEDŹ Z GŁOWĄ … W KASKU”