VIII Miedzyszkolny Turniej Ekologiczny

Dzień  22 kwietnia obchodzony jest corocznie jako światowy Dzień Ziemi. Ochrona naszej planety i kształtowanie środowiska, w którym żyjemy jest sprawą ważną dla nas wszystkich.
Z tej okazji,  26 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbył się VIII Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej pt. „Bądź przyjacielem przyrody”.
Organizatorami turnieju były nauczycielki: p. Anna Ewert, p. Anna Kwiatkowska i p. Grażyna Pierzgalska.
W turnieju wzięły udział 3 drużyny złożone z uczniów klas II i III Szkół Podstawowych nr 4 i nr 5 w Ozorkowie oraz Szkoły Podstawowej w Słowiku.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
Dominik Banasiak, Maja Dropińska, Tomasz Oleski , Nikola Stępniak.
Turniej obejmował 10 konkurencji. Podczas nich zawodnicy rozszyfrowywali hasła, rozwiązywali rebusy, zagadki, segregowali śmieci, uzupełniali zdania z lukami i  układali rymowanki. Wykazali się znajomością przyrody i ekologii. Zawodnicy mogli również sprawdzić swoją szybkość w wyścigach rzędów, z gazetowymi kulami. W czasie, kiedy zawodnicy zmagali się konkurencjami publiczność słuchała bajki ekologicznej oraz dzieliła się informacjami na temat ekologii.
Zawodników oceniało jury w składzie:

• p. Bogusława Kwaśna  –  nauczycielka z SP nr 4,
  • p. Barbara Pabin  – nauczycielka z SP nr 5,
  • p. Jolanta Gąsienica – Mikołajczyk –  nauczycielka z SP w Słowiku.

Walka była bardzo wyrównana, ale po dogrywce udało się wyłonić zwycięzcę:

I miejsce –  SP nr 5
II miejsce – SP nr 4
III miejsce – SP Słowik.

Reprezentacje szkół , niezależnie od zajętego miejsca, otrzymały piękne książki przyrodnicze ufundowane przez Urząd Miasta Ozorków.Na koniec wszyscy uczniowie biorący udział w zmaganiach ekologicznych zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Turniej był niezapomnianą lekcją ekologii. Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałej wiedzy i zapraszamy w przyszłym roku.

Organizatorki :
p. Anna Ewert