Święto Wiosny

21 marca przyszła długo wyczekiwana wiosna... niestety tylko astronomiczna, bo w tym roku przywitała nas wielką, śnieżną zamiecią. Choć na dworze panowała iście arktyczna atmosfera to w naszej szkole było naprawdę gorąco. Wszystko za sprawą trzech wydarzeń:

1. szalonego Dnia Samorządności
  2. II edycji Konkursu o Królowej Nauk i Nauczycielce Życia
  3. przedstawienia „

ad. 1.  Dzień Samorządności.

Uczniowie kl. V – VI wcielili się w role nauczycieli. Prowadzili lekcje z uczniami wszystkich klas. Kolejny raz udowodnili, że w roli nauczycieli czują się doskonale. Byli surowi, nieubłagani i bardzo wymagający… (oj dobrze, że tylko jeden dzień rządzili w szkole 🙂 )

Poniżej przedstawiamy skład nowej Wiosennej Rady Pedagogicznej:

ZAMIANA RÓL – UCZNIOWIE NAUCZYCIELAMI

ad. 2. II Edycja Konkursu o Królowej Nauk i Nauczycielce Życia

Po raz drugi wiosenny konkurs historyczno – matematyczny przygotowały  panie: Justyna Moszczyńska, Agnieszka Włodarczyk i Marzena Olczak.  W jury zasiadły panie: Małgorzata Gawęda, Monika Kryszkiewicz i Aldona Szadkowska. W konkursie wzięły udział trzyosobowe reprezentacje klas IV – VI. Drużyny rozwiązywały zadania z zakresu matematyki i historii. Miały też za zadanie odgadnąć hasło przewodnie konkursu, które tym razem brzmiało „NA WIOSNĘ WSZYSTKO ROZKWITA, NAWET W UCZNIOWSKICH GŁOWACH HISTORIA I MATEMATYKA”. Udało się to drużynie z klasy V a. Rywalizacja była niezwykle wyrównana, a zwycięzców w kategorii klas VI wyłoniła dopiero ogromnie emocjonująca dogrywka

W kategorii klas IV:
I miejsce – klasa IV c – drużyna w składzie:
II miejsce – klasa IV b – drużyna w składzie:
III miejsce – klasa IV a – drużyna w składzie: Wiktoria Kubiak, Adrian Król i Wiktor Oliwa

W kategorii klas V:
I miejsce – klasa V a – drużyna w składzie :
II miejsce – klasa V b – drużyna w składzie:
III miejsce klasa V c – drużyna w składzie: Aleksandra Czerwińska, Mikołaj Draczyński, Konrad Warszycki

W kategorii klas VI:
I miejsce – klasa VI b – drużyna w składzie:
II miejsce – klasa VI a – drużyna w składzie:
III miejsce – klasa VI c – drużyna w składzie:

Wszystkim uczestnikom gratulujemy dużej wiedzy historyczno-matematycznej, a przed zwycięzcami chylimy nisko czoła.

II EDYCJA KONKURSU O KRÓLOWEJ NAUK I NAUCZYCIELCE ŻYCIA

ad. 3. Przedstawienie

W tym roku przedstawienie przygotowali  uczniowie klasy V a, V c i VI pod kierunkiem p. Marzeny Olczak. Tym razem młodzi aktorzy przenieśli się w samo centrum nieco uwspółcześnionej 🙂  Wojny Trojańskiej. Publiczność mogła oglądać porwanie pięknej Heleny, zabicie Achillesa, czy wreszcie legendarnego KONIA – KUNIA TROJAŃSKIEGO. Nietypowe – młodzieżowe wypowiedzi greckich bohaterów wywoływał głośny śmiech publiczności Przedstawienie bardzo się podobało, a młodzi aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

PRZEDSTAWIENIE pt.