Popołudnie z Januszem Korczakiem

14 grudnia w naszej szkole odbyło się „popołudnie z Januszem Korczakiem”. W ten szczególny sposób chcieliśmy uczcić zakończenie ROKU JANUSZA KORCZAKA. Chętni uczniowie z kl. V i VI spędzili 4 godziny w duchu reguł stworzonych przez tego wybitnego nauczyciela, wychowawcę i przyjaciela dzieci.
Spotkanie składała się z 3 części:

1. Prezentacja życiorysu Janusza Korczaka i scenka z popularniej książki „Król Maciuś Pierwszy”
  2. Szkolny konkurs „Janusz Korczak przyjaciel dzieci”, zajęcia warsztatowe w grupach dotyczące praw dziecka.
  3. Wspólne oglądanie filmu A. Wajdy pt.”Korczak”

Uczniowie twórczo pracowali i bawili się pod kierunkiem p. Renaty Golec i Marzeny Olczak. Zabawy zuchowe przeprowadziła p. Małgorzata Pięta. Swoją obecnością zaszczyciły nas także pani dyrektor Krystyna Ewiak i p. Bogusława Kwaśna, które wraz z p. Małgorzatą Piętą zasiadły w jury konkursu.
Ogromnym powodzeniem cieszył się poczęstunek przygotowany według jadłospisu obowiązującego w sierocińcach.
Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Julia Olejniczak – kl. VI c