“Let’s sing in English”

Wraz z początkiem października rozpoczęliśmy międzynarodową współpracę w ramach e-Twinning. E-Twinning jest unijnym programem, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach Europy.

Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli wykorzystują Internet do współpracy ze szkołami z innych krajów partnerskich. Szkoły partnerskie wymieniają się informacjami i materiałami korzystając z pulpitu Twin Space. W wirtualnej przestrzeni można umieszczać prezentacje PowerPoint, zdjęcia, nagrania audio i video, rysunki oraz inne prace uczniów. Ponadto, uczniowie mogą prowadzić korespondencję lub odbywać audiokonferencje.

Nasz projekt jest zatytułowany Let’s sing in English. Ma on charakter otwarty i chociaż naszym głównym partnerem jest szkoła z Francji, to przyłączyły się do nas także szkoły z Hiszpanii, Turcji, Bułgarii, Rumunii i Wielkiej Brytanii.

Ideą projektu Let’s sing in English  jest to, że uczniowie wymieniają się piosenkami, których uczą się na co dzień podczas zajęć z języka angielskiego i które lubią śpiewać. Piosenki to często wykorzystywana przez nas nauczycieli technika mająca ułatwić naszym uczniom naukę języka angielskiego. Śpiewanie piosenek po angielsku to przecież świetny sposób na utrwalenie słownictwa, prawidłowej wymowy oraz gramatyki języka angielskiego.

Ponadto,  kraje partnerskie mogą dzielić się utworami śpiewanymi w swoim własnym języku np. z okazji świąt bożonarodzeniowych. Dzięki projektowi uczniowie poszerzają swoją wiedzę o otaczającym świecie, mają możliwość użycia języka angielskiego w prawdziwej komunikacji, zdobywają wiadomości o innych krajach i ich kulturze. Ponadto, uczą się używać narzędzi ICT do komunikacji i wymiany informacji oraz, co ważne, cieszą się projektem i nawiązują kontakty z rówieśnikami z innych krajów. Piosenki to tylko sposób, aby poznać i odkryć więcej.

Opiekun koła j. angielskiego

p. Sylwia Stuchała