Noc Spartańska

Już po raz drugi w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa noc – NOC SPARTAŃSKA.
Tym razem wzięli w niej udział uczniowie klasy Va, Vb i Vc. Wraz z p. Marzeną Olczak, p. Anną Kacprzak i p. Beatą Witczak spędzili całą noc w murach szkoły, która na tę jedną noc zamieniła się w obozowisko Spartan.
Uczniowie przybyli na miejsce zbiórki ok godz 19.00 taszcząc ze sobą niezbędne tej nocy przedmioty: śpiwory, poduszki, kołdry. Pełni zapału przystąpili do pierwszego z zadań, które dla nich przygotowano – musztry. Została ona poprowadzona przez Pawła Olczaka (któremu bardzo dziękujemy za okazaną pomoc).
Następnie trzy stada Spartan wybrały się na nietypowe, pełne niespodzianek podchody. Dzieciaki musiały odnajdować skarby, układać i prezentować wierszyki, tworzyć totemy stad, by w rezultacie zbudować ognisko.
Wiele było prób rozpalenia ognia, udało się to dopiero po odśpiewaniu specjalnego zaklęcia, Wielokrotnie powtarzane „ALLA OGNISKO” zadziałało i wszyscy mogli wreszcie upiec na ogniu kiełbaski.
Potem były tańce i śpiewy przy ognisku – nie zabrakło nawet hymnu tegorocznych Mistrzostw Europy „Koko Euro spoko”.
Najedzeni Spartanie udali się na salę gimnastyczną gdzie przygotowali obozowiska dla swoich stad.
Następnie odbyły się uroczyste prezentacje flag i haseł poszczególnych grup i bardzo wyczerpujące zawody sportowe. Zmęczeni młodzi wojownicy odpoczywali słuchając opowieści o zagładzie Troi i oglądając film pt. „Starcie Tytanów”. Około północy zgasły światła i rozpoczęła się SPARTAŃSKA NOC… której przebieg pozostanie spartańską tajemnicą uczestników.
Rankiem odbyła się gimnastyka i poszukiwanie prowiantu na  śniadanie.
O godzinie 8.00 Spartanie opuścili szkolne obozowisko, aby we własnych domach i wygodnych łóżkach odespać tę pełną przygód noc…..

[flashvideo file=https://sp4ozorkow.pl/wp-content/uploads/2012/06/spartan.flv /]