Święto Patrona Szkoły

Dzień 4 kwietnia w naszej szkole jest wyjątkowy.
Tego dnia obchodzimy uroczyście Święto Szkoły i jej Patrona – Tadeusza Kościuszki.
Jak co roku tego dnia przy tablicy upamiętniającej reaktywację imienia szkoły pojawił się bukiet biało-czerwonych kwiatów.
Uczniowie klas starszych wzięli udział w apelu. Przygotowali go dla nas uczniowie klasy Vb i Va pod kierunkiem p. Marzeny Olczak, p. Renaty Golec i p. Krystyny Ewiak.
Zaprezentowane przez uczniów krótkie przedstawienie zawierało wiele ciekawych informacji dotyczących życia i działalności naszego Patrona. Młodzi aktorzy przypomnieli, jak wielkim patriotą i wybitnym przywódcą był Tadeusz Kościuszko. Uświadomili nam również, że nasz Patron był zdolnym uczniem, chętnie rozwijającym swoje pasje i zainteresowania.
 Aktorzy zwrócili się również do uczniów zachęcając ich do wytężonej pracy, nauki języków obcych, zdobywania wiedzy i zaangażowania w życie szkoły. Taką bowiem postawą uczniowie mogą udowodnić swoją miłość do ojczyzny i nazywać się dumnie uczniami szkoły im. Wielkiego Polaka Tadeusza Kościuszki

Więcej informacji o Tadeuszu Kościuszko znajdziecie w zakładce SZKOŁA/PATRON