Ic w Bibliotece Miejskiej.

W czwartek, 29 marca wybraliśmy się całą klasą na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ozorkowie.
Celem naszej wyprawy było obejrzenie Wystawy obrazów Jolanty Borowskiej z cyklu „ Kwiaty” oraz spotkanie z samą artystką.
Jolanta Borowska to rodowita ozorkowianka. Tu się wychowała i ukończyła szkołę średnią. W młodości wykonywała rysunki ołówkiem, głównie postaci dzieci oraz portrety z fotografii. Po przejściu na emeryturę, zaczęła malować pastelami i farbami olejnymi. Wykonała kilka rysunków pastelami suchymi. Ulubionym tematem artystki są kwiaty, ale maluje również pejzaże, martwą naturę i scenki rodzajowe. Jest zrzeszona w Klubie Artysty Amatora, działającym w Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie.
Obrazy pani Borowskiej bardzo nam się podobały. Po ciekawej rozmowie z artystką czekała nas niespodzianka. Dostaliśmy kartony, farby i też zamieniliśmy się w malarzy. Przez kilka chwil poczuliśmy się prawdziwymi artystami, tym bardziej, że znajdowaliśmy się w pięknej scenerii zabytkowej czytelni.
Wycieczka okazała się bardzo ciekawa i pouczająca, a my serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy naszej miejscowej malarki. Naprawdę warto!