lekcja historii w kl. IVc

KLASOWE MUZEUM – PAMIĄTKI PO NASZYCH PRZODKACH

W sali nr 206 dnia  …… otwarto jednodniową wystawę pamiątek rodzinnych.
Uczniowie klasy IVc zainspirowani opowieściami p. Marzeny Olczak zgromadzili  w sali wystawowej klasowego muzeum ciekawe eksponaty pamiętające bardzo odległe czasy.     Mali kustosze prezentowali m.in. pocztówki z 1919r., blisko siedemdziesięcioletni  zegarek kieszonkowy,  srebrne łyżeczki do herbaty. W sali wystawowej zobaczyć można też było mnóstwo starych, niezwykle cennych fotografii rodzinnych (również takich z lat przedwojennych). Ciekawostkę stanowił diaskop, o którym można powiedzieć, że jest  „pradziadkiem” współczesnego projektora multimedialnego.
Muzeum zwiedzili uczniowie klasy III . Z zachwytem oglądali eksponaty i słuchali opowieści o dawnych czasach.
To była niezwykle ciekawa i pouczająca lekcja historii, którą uczniowie klasy IVc przeprowadzili dla swoich młodszych kolegów
.