Wycieczka do Krakowa i Zakopanego

„ZIELONA SZKOŁA” KLAS III

27 maja uczniowie klas III naszej szkoły wyjechali na Zieloną Szkołę w góry. Pierwszego dnia w drodze do Murzasichla, gdzie mieliśmy nocować zwiedziliśmy Pieskową Skałę oraz podziwialiśmy Maczugę Herkulesa.
Potem pojechaliśmy zwiedzać kopalnię soli w Wieliczce.
Drugiego dnia wyruszyliśmy do Doliny Kościeliskiej. Spacerowaliśmy po dolinie podziwiając piękne, górskie krajobrazy, by potem dostać „wycisk” w wąwozie Kraków. Wszyscy dali radę. Następnie wyciągiem krzesełkowym wjechaliśmy na Butorowy Wierch – niektórzy po raz pierwszy, przeszliśmy Gubałówkę i wróciliśmy do Zakopanego koleją szynową. Na straganach pod Gubałówką zrobiliśmy zakupy i wracając do naszej noclegowni podjechaliśmy do Wielkiej i Małej Krokwi.
Kolejnego dnia wybraliśmy się do Słowacji. Zwiedziliśmy Jaskinię Bieljańską , a potem wróciliśmy do naszego cudownego kraju, by zrelaksować się w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Po krótkim odpoczynku zakończyliśmy dzień dyskoteką.
Ostatni dzień minął na zwiedzaniu Krakowa i powrocie do domu. W dawnej stolicy Polski spacerowaliśmy po starym Mieście, widzieliśmy Wawel i zwiedziliśmy Kaplicę Zygmuntowską, Katedrę Wawelską z grobami królewskimi i Dzwonem Zygmunta oraz Smoczą Jamę.
Ta czterodniowa wycieczka nie była łatwa, ale bardzo nam się podobała. Wszyscy szczęśliwi, zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do swoich domów.