Wycieczka do Pięknej Góry

W dniach 19-23 maja uczniowie klas Vc, VIa oraz VIc pod opieką p. Piotra Banasiaka, p. Agaty Pietrasik, p. Justyny Moszczyńskiej i p. Agnieszki Włodarczyk uczestniczyli w pięciodniowej wycieczce do Pięknej Góry, niewielkiej lecz malowniczej miejscowości wypoczynkowej oddalonej o 3 km od Giżycka – żeglarskiej stolicy Polski. Gościliśmy w ośrodku Gwarek bezpośrednio przyległego do jeziora Tajty. Pobyt tam obfitował w szereg niesamowitych atrakcji. Nauczyliśmy się nie tylko współpracy w grupie, poprawnej komunikacji ale również przełamywania własnego leku i radzenia sobie w sytuacjach ekstremalnych. Wszystko to za sprawą fantastycznego programu, nad realizacją którego czuwała wykwalifikowana kadra świetnie zorganizowanych animatorów.
W drodze do ośrodka odwiedziliśmy Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie im. Adama Chętnika. Jest to drugie najstarsze muzeum budownictwa ludowego w Polsce.
W czasie pobytu uczestniczyliśmy m.in. w grze miejskiej po Giżycku. Wykonując szereg zaplanowanych zadań, zdobyliśmy wiedzę z zakresu historii i zabytków miasta. Wiemy więcej niż niejeden przewodnik turystyczny, bowiem tam nie jest zapisana informacja o automacie na robaki.
Sporo emocji było również w podchodach nocnych po Twierdzy Boyen. Podzieleni na trzy drużyny, z zachowaniem najwyższej ostrożności, poruszaliśmy się po wyznaczonych trasach zdobywając fragmenty mapy. Wszystko to, by odnaleźć i uratować ukrytego człowieka, opatrzeć go, podać lekarstwa i na noszach wyprowadzić z fortu. Niestety czyhało zombie, chcące przeszkodzić nam w naszej misji.
Swoisty relaks przeżyliśmy w Parku Wodnym Tropikana w Hotelu Gołębiewskim w Mikołajkach. A skoro mowa o wodzie, to po dniu żeglarstwa, kajakarstwa, chrzcie bojowym i spotkaniu z Neptunem nic z wodnych atrakcji nie jest dla nas obce.
Niezapomniane wrażenia długo nosić będziemy w naszych umysłach By choć odrobinę pokazać Wam nasze szaleństwa zachęcamy do przejrzenia poniższej galerii zdjęć.

p. Agnieszka Włodarczyk