IX Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej

IX Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej klas II i III
pt. „Bądź przyjacielem przyrody”

Dzień  22 kwietnia obchodzony jest corocznie jako światowy Dzień Ziemi. Ponieważ ochrona naszej planety i kształtowanie środowiska, w którym żyjemy jest sprawą ważną dla nas wszystkich, z tej okazji,  15 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr  4 z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie odbył się IX  Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ekologicznej pt. „Bądź przyjacielem przyrody”.
Organizatorami turnieju były nauczycielki p. Anna Ewert i p. Anna Kwiatkowska.

W turnieju wzięły udział 4 drużyny złożone z uczniów klas II i III:

• Szkoły Podstawowej nr 4
  • Szkoły Podstawowej nr 5 w Ozorkowie
  • Szkoły Podstawowej w Parzęczewie
  • Szkoły Podstawowej w Chociszewie.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

• Zuzanna  Matusiak – II c
  • Dawid Bartczak – III b
  • Martyna Kolasa – III c
  • Hubert Baranowski – III a

Turniej obejmował 10 konkurencji. Podczas nich zawodnicy odpowiadali na pytania, odgadywali hasła, rozwiązywali krzyżówki, zagadki, układali puzzle i klocki. Wykazali się znajomością przyrody i ekologii. Zawodnicy mogli również sprawdzić swoją szybkość w wyścigach rzędów w konkurencji  z plastikowymi butelkami. W czasie, kiedy zawodnicy zmagali się z konkurencjami publiczność dopingowała zawodników i uczyła się piosenki oraz odpowiadała na pytania. Po konkurencjach, w czasie obrad jury, wszyscy mogli obejrzeć przedstawienie o zdrowym żywieniu przygotowanym przez uczniów klasy III a pod kierunkiem p. Małgorzaty Pięty.

Zawodników oceniało jury w składzie:

• p. Krystyna Ewiak  –  dyrektor  SP nr 4
  • p. Małgorzata Gawęda – wicedyrektor SP nr 4
  • p. Mariola Pisera  – nauczycielka z SP nr 5
  • p. Anna Jankiewicz–  nauczycielka z SP w Chociszewie
  • p. Halina Bogucka–  nauczycielka z SP w Parzęczewie.

Oto wyniki Turnieju

I miejsce –  SP nr 5 z Ozorkowa – 49 pkt.
II miejsce – SP nr 4 z Ozorkowa – 45 pkt.
i po dogrywce:
III miejsce – SP z Chociszewa – 41 pkt.
IV miejsce – SP z Parzęczewa – 40 pkt.

Reprezentacje szkół , niezależnie od zajętego miejsca, otrzymały piękne książki przyrodnicze ufundowane przez Urząd Miasta Ozorków.
Na koniec wszyscy uczniowie biorący udział w zmaganiach ekologicznych zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Turniej był niezapomnianą lekcją ekologii.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałej wiedzy i zapraszamy w przyszłym roku.

Organizatorki:

mgr Anna Ewert|