Pierwszy dzień wiosny

21 marca 2014 roku cała społeczność naszej szkoły powitała nadejście wiosny hasłem: „Witamy wiosnę na sportowo, zdrowo i kolorowo”.
Tego dnia nie było zajęć dydaktycznych lecz mnóstwo atrakcji dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli.
I tak z samego rana uczniowie klas IV – VI przygotowywali wraz z wychowawcami „Sałatkę sprytnego ucznia” oraz układali pięciodniowy jadłospis obiadów do stołówki szkolnej.
Uczniowie klas V i VI tym samym realizowali zadania wchodzące w skład „Olimpiady dobrej formy”, w której uczestniczy nasza szkoła, a olimpiada ta jest w projekcie ” Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej.”
Następnie uczniowie poczęstowali wymyślonymi i zrobionymi sałatkami nauczycieli, którzy wybrali ich zdaniem, najsmaczniejszą sałatkę. Zwyciężyła klasa Vc.
Uczniowie przekazali  koordynatorowi projektu p. Elżbiecie Mierkiewicz przepisy na zrobione przez siebie sałatki oraz jadłospisy obiadów dla stołówki szkolnej.
Uczniowie klas IV malowali  w grupach plakaty na powitanie wiosny, witali ją w języku angielskim.
Następnie wszyscy ( oprócz klas I-III) udali się na boisko szkolne, aby brać udział , bądź kibicować drużynom klas V – VI , które rozgrywały Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej .
Turniej odbył się w ramach Olimpiady Dobrej Formy. Turniej przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego p.Grzybowski, p.Szołtun i p.Szabela. Zawody przeprowadzono wg przepisów gry w piłkę nożną Szkolnego Związku Sportowego.
W zawodach uczestniczyli uczniowie klas V i VI. Drużyny były siedmioosobowe , mieszane w dowolnej liczbie chłopców i dziewcząt. Przed rozpoczęciem zawodów odbyło się losowanie drużyn. Pozostali uczniowie oraz nauczyciele kibicowali zawodnikom. Najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami przez dyrektor szkoły p.Krystynę Ewiak
Oto wyniki Turnieju
I miejsce – klasa Va
II miejsce – klasa VIc
III miejsce – klasa VIb
IV miejsce – klasa VIa
V miejsce – klasa Vc
VI miejsce – klasa Vb

Wszystkim ,zarówno zwycięzcom jak i pozostałym uczestnikom -gratulujemy.
Klasy młodsze również miały zapewnione atrakcje. Powitanie wiosny rozpoczęły od obejrzenia na sali gimnastycznej, przedstawienia na temat właściwego odżywiania się, przygotowanego przez klasę III a pod kierunkiem p. Małgorzaty Pięty. Aktorów nagrodzono gromkimi brawami, na które w pełni sobie zasłużyli.
Następnie wszyscy rozeszli się do swoich klas, by w grupach malować plakaty przedstawiające zwiastuny wiosny. Po ukończeniu pracy, wraz z wychowawczyniami, udali się przed główne wejście szkoły i na płocie przywiesili swoje prace. Wernisaż plakatów podziwiali okoliczni mieszkańcy, którzy przechodzili obok naszej szkoły.
I na tym skończył się pierwszy dzień wiosny w naszej szkole. Nawet Wiośnie spodobało się to, co robili nasi uczniowie, bo obdarowała nas piękną pogodą 🙂 W imieniu dyrekcji oraz własnym jako koordynator Projektu „Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej” serdecznie dziękuję koleżankom i kolegom za przygotowanie i przeprowadzenie działań wynikających z założeń tego projektu oraz wszystkim uczniom uczestniczącym w nim.

Elżbieta Mierkiewicz