Procedura prowadzenia dokumentacji wychowawcy klasy dotyczącej odbierania dziecka po zajęciach lekcyjnych, wycieczkach i imprezach

1.      Wychowawca zbiera (w terminie do 30 września) od rodziców/prawnych opiekunów (według przyjętego przez szkołę wzoru – zob. załączniki nr 1 i 2 do niniejszej procedury), w których rodzice/prawni opiekunowie wyrażają zgodę na samodzielne powroty dziecka ze szkoły po zajęciach dydaktycznych do domu, przejmując za nie odpowiedzialność w tym czasie.

2.      Wychowawca zbiera (w terminie do 30 września) od rodziców/prawnych opiekunów oświadczenia (według przyjętego przez szkołę wzoru – zob. załączniki nr 3 i 4 do niniejszej procedury), w których rodzice/prawni opiekunowie wyrażają zgodę na samodzielne powroty dziecka ze szkolnej wycieczki lub imprezy (zabawy) do domu, przejmując za nie odpowiedzialność w tym czasie.

3.      Wychowawca gromadzi i przechowuje oświadczenia w teczce wychowawcy do końca roku szkolnego.

4.      Wychowawca klas I – III zamieszcza w dzienniku lekcyjnym w rubryce „notatki” (w terminie do 30 września) nazwiska dzieci posiadających pozwolenie na samodzielny powrót do domu.