Procedura organizacji zajęć dydaktycznych

1.      Za bezpieczeństwo uczniów podczas lekcji odpowiada nauczyciel.

2.      Czas zajęć lekcyjnych trwa od początku pierwszej lekcji do końca ostatniej, zgodnie z planem zajęć uczniów.

3.      Dzwonek rozpoczyna i kończy zajęcia lekcyjne.

4.      Uczniowie pozostają w szkole w czasie trwania ich zajęć lekcyjnych. Nie mogą samowolnie oddalać się poza jej budynek.

5.      Nauczyciel na każdej lekcji sprawdza listę obecności, zaznacza nieobecności i na bieżąco notuje spóźnienia.

6.      Uczeń jest poinformowany o planowanych zmianach w planie lekcji przez wychowawcę lub innych nauczycieli.

7.      Po zakończonych zajęciach klasa jest zobowiązana pozostawić porządek w sali. Odpowiadają za to wszyscy uczniowie, a kontrolują dyżurni.

8.      Każda sala ma swój regulamin, z którym jej opiekun zapoznaje swoich uczniów na początku września.