Daily Archives: 28/11/2024

Z TROSKI O NASZĄ PLANETĘ

Z TROSKI O NASZĄ PLANETĘ

„DziałajMY dla PLaneTY”  –  Tydzień Edukacji Globalnej

Klasy siódme przystąpiły do akcji „ Globalne współzależności w naszej szkole”  ogłoszonej przez Polską Akcję Humanitarną w „Tygodniu Edukacji Globalnej” . TEG to międzynarodowa kampania, która wspiera zaangażowanie obywatelskie na rzecz zrównoważonego rozwoju. Tegoroczne hasło „DziałajMy dla PlaneTY” skupia się na dwóch kluczowych wartościach: ludziach i naszej planecie.

 Celem obchodów jest zrozumienie współczesnych wyzwań oraz pobudzenie do nadziei i działania na rzecz bardziej sprawiedliwego świata. Czyste, zdrowe i zrównoważone środowisko jest niezbędne, by każdy mógł w pełni korzystać ze swoich praw. Bazując na materiałach opracowanych przez organizatorów uczniowie podczas zajęć chemii odkrywali  powiązania ze światem i ich konsekwencje. Tematy dyskusji o  globalnych  współzależnościach  to nadmierna konsumpcja, problem elektrośmieci, produkcja żywości, ubrań i elektroniki, wirtualna woda czy  zmiany klimatyczne. Uczestnicy zajęć przygotowali ścienną gazetkę tematyczną zachęcającą do rozmów i aktywności.

Pamiętajmy o współodpowiedzialności za otaczający Nas świat!

DZIAŁAMY POZYTYWNIE

DZIAŁAMY POZYTYWNIE

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu EdukacyjnegoDziałaMYpozytywnie”, którego organizatorem jest Fundacja Mozaika Edukacyjna.
Projekt poświęcony jest szeroko rozumianym sytuacjom trudnym i ryzykownym, które zdarzają się młodym ludziom. W jego ramach uczniowie będą zastanawiać się jak radzić sobie z przemocą fizyczną, słowną, psychiczną, z którą można zetknąć się zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym. W kolejnych krokach tworzone będą: sylwetki typowego nastolatka, lista trudnych i ryzykownych sytuacji, bajki terapeutyczne, krótkie filmiki/spoty mające na celu ukazanie efektów działań cyberprzemocy. Projekt realizowany jest w klasie 7b oraz 8b, a jego koordynatorami są Pani Dagmara Nawrocka i Pani Żaneta Chmielecka. Oto portret współczesnego nastolatka widziany oczami naszych uczniów wykonany metodą „czuję-myślę-działam”.