ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

Jesienią 2018 roku uczniowie  klasy II b wraz z wychowawczyniami – p. Małgorzatą Piętą i p. Anną Ewert przystąpili do ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Konkurs przebiega w trzech etapach: jesiennym, zimowym i wiosennym. W każdym etapie przeprowadzane są lekcje, konkursy i forum zdrowia dla rodziców dotyczące zdrowego trybu życia. Z podjętych działań wysłane są raporty i  zdjęcia. Sprawozdania oceniania ogólnopolskie jury, według podanych kryteriów. Zespół II b przyjął nazwę „Klub Czwórkozdrowiaków” i przystąpił do realizacji zadań.

W etapie jesiennym i zimowym zrealizowaliśmy lekcje: „Warzywa na co dzień i od święta”, „Woda na zdrowie”, „Dbam o to, co jem” oraz „Sport na zdrowie”. Sprawdzaliśmy swoje umiejętności plastyczne w konkursach: „Reklama wody”, „Plakat promujący przedstawienie”, „Jestem Siłaczkiem” oraz „Zabawy w szkole”. Największą sensacją było wystawione przez nas przedstawienie „Sąd nad warzywami, czyli kłótnia warzyw i owoców” oraz spektakl rodziców „Na straganie”.

Jury podsumowując etap jesienny przyznało nam 6 miejsce w Polsce, spośród 266 szkół z całego kraju. Obecnie czekamy na wyniki etapu zimowego.
Trzymajcie za nas kciuki, a my przystępujemy do realizacji etapu wiosennego!