UCZNIOWE LISTY PISZĄ …DO JAPONII

CHRISTMAS CARDS EXCHANGE

W naszej szkole 44 uczniów z klas 6, 7 i 8 wzięło udział w wymianie korespondencji w języku angielskim.
Uczniowie korespondowali z rówieśnikami ze szkoły ASAHINO HIGH SCHOOL w Japonii. Tematyka listów związana była z codziennym życiem nastolatków w obu krajach- uczniowie przedstawiali siebie i swoje zainteresowania. Pisali także o tradycjach związanych z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Własnoręcznie wykonali także kartki świąteczne, gdzie zamieścili życzenia.
Główny cel tej korespondencji to propagowanie nauki języka angielskiego wśród uczniów, wymiana doświadczeń między rówieśnikami innych narodowości, rozwijanie świadomości międzykulturowej oraz nawiązywanie nowych znajomości z uczniami biorącymi udział w wymianie językowej. Po wymianie uczniowie korespondują mailowo lub na portalach społecznościowych.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w wymianę korespondencji. Dbajcie  o swoje e-przyjaźnie!

Opiekunowie
   Magdalena Skowrońska,