Popołudnie w klimacie stanu wojennego

11 grudnia 34 uczniów klas 6-tych uczestniczyło w czterogodzinnych zajęciach pozalekcyjnych poświęconych 34 rocznicy wybuchu stanu wojennego.
Zajęcia rozpoczęły się krótkimi informacjami historycznymi popartymi prezentacją multimedialną oraz fragmentem przemówienia gen. Wojciecha Jaruzelskiego z 13 grudnia 1981r.  Następnie uczestnicy wysłuchali piosenek czasów stanu wojennego 1981r. i  grudnia 1970r.  Kolejnym punktem programu był posiłek, po który uczniowie ustawili się w kolejkę, jak w czasach PRL. Okazali kartki żywnościowe za co mogli skosztować „smakołyki”  w postaci kanapek z masłem i musztardą, cukrem i esencją,  masłem i cukrem oraz masłem i marmoladą. Do picia zaserwowano kawę Inkę, a na deser blok czekoladowy domowego wyrobu. Czasy życia w PRL uczniowie mogą sobie wyobrazić po obejrzeniu filmu „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”.
Na koniec, po otrzymaniu specjalnej przepustki, uczniowie mogli bezpiecznie wrócić do domów. Niestety, jak to w czasach PRL-u, trudno o różnorodne zdjęcia, dlatego tylko kilka  z nich do obejrzenia