PIÓRNIKOWE SZCZĘŚCIE

Akcja „Piórniki do Afryki” zakończona

Z ogromną przyjemnością włączyliśmy się całą społecznością szkolną w akcję „Piórniki do Afryki”, którą na skalę  ogólnopolską organizuje Fundacja „Dzieci Afryki”. Udało się nam zebrać 146 piórników – każdy z podstawowym wyposażeniem i lizakiem. To dary od całych klas, jak i pojedynczych darczyńców. W dniu 19.10.2018 r. piórniki zostały przekazane do siedziby fundacji w Warszawie. W pierwszym tygodniu listopada przesyłka trafi do konkretnej wioski w Afryce, w której misjonarze prowadzą szkołę. Cieszymy się, że wykazaliście się tak ogromną solidarnością z afrykańskimi rówieśnikami, którzy na co dzień cierpią z powodu niesprawiedliwości społecznej. Dziękujemy również nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie  w zbiórkę.

Organizatorzy:

Dagmara Nawrocka