Noc z PCK

Noc z PCK

Noc wolontariatu z PCK

Z piątku na sobotę( 27/28. 02.2015) odbyła się w naszej szkole „NOC WOLONTARIATU”. Organizatorami tej akcji było Szkolne koło PCK przy współpracy z  Oddziałem Rejonowym PCK w Ozorkowie, a uczestnikami uczniowie klasy IV C.
Głównym celem   tej akcji było przybliżenie uczniom idei wolontariatu, założeń PCK oraz przeszkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy i reagowania w sytuacjach zagrożenia.

Dzięki ogólnopolskiej kampanii „Ratujemy  i Uczymy Ratować”, a także dzięki przekazanym  materiałom  z WOŚP( fantomy do nauki resuscytacji, podręczniki, film instruktażowy) przystąpiliśmy do szkolenia .

Uczniowie klasy IVc pod opieką p. M.Wójcik, A. Kacprzak i B. Witczak mieli możliwość  przećwiczyć resuscytacje krążeniowo- oddechową , a także układanie poszkodowanych w pozycji bocznej ustalonej. Trzeba  stwierdzić, iż wszyscy  bardzo chętnie wykonywali zadania ( a ile frajdy  przy tym było ) .   Po  wielu zadaniach i zdanym egzaminie każdy ochotnik szkolenia otrzymał oryginalny certyfikat od Jerzego Owsiaka.

Noc trwa długo, więc znalazł się  także czas na pogaduchy, wariacje i ciekawy film. Z zadowoleniem stwierdzamy, iż nasze dzieci mają bardzo dużo energii i sił. Po  niespełna 4 godzinach snu wszyscy aktywnie uczestniczyli w rozgrzewce, mieli siłę na porządki i sprzątanie.

Dziękujemy p. M. Pięcie i A. Ewert za udostępnienie sali do nocowania.