KARTKI DLA POWSTAŃCÓW

ROK SZKOLNY 2021/2022

Nasz szkoła już po raz czwarty wzięła udział w akcji „BohaterON – włącz historię”.
Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historię Polski. Projekt ten ma edukować młodzież, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej oraz krzewić postawy patriotyczne. Uczniowie klas: 7a, 7c i 8b przygotowali kartki i laurki, które następnie trafiają do Powstańców Warszawskich. Przez cztery edycje kampanii do uczestników walk o stolicę trafiło ponad 8000 kartek! Cieszymy się, że część z nich została przygotowana przez uczniów naszej szkoły.

Organizator: p. Joanna Krajewska

ROK SZKOLNY 2019/2020

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterON mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
W ramach kampanii powstały przepiękne kartki pełne ciepłych, wzruszających słów, które zostały przekazane wybranym Powstańcom Warszawskim.

Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych uczniów i ich rodziców sprawimy nieoczekiwaną radość Bohaterom, których postawa jest dla nas wspaniałym wzorem patriotyzmu, poświęcenia i niezłomności.

Organizatorami akcji były: p. Joanna Krajewska, p. Marzena Olczak, p. Małgorzata Pięta.