Światowy Dzień Walki z Głodem

Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w akcjach charytatywnych organizowanych przez PCK. Tym razem członkowie Szkolnego Koła PCK wzięli udział w ogólnopolskiej Kampanii Walki z Głodem.
Polski Czerwony Krzyż już od 11 lat prowadzi ogólnopolską Kampanię Walki z Głodem. Celem kampanii jest nie tylko walka z głodem i ubóstwem, ale przede wszystkim edukacja społeczeństwa o zdrowym odżywianiu i prowadzeniu zdrowego stylu życia.
W 1947 Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa Organizacji Narodów Zjednoczonych (FAO) ogłosiła 16 października Światowym Dniem Walki z Głodem.
W tym dniu na całym świecie zbierane są fundusze na programy dożywiania.Co roku w całym kraju odbywają się happeningi, konkursy, zbiórki żywności w marketach, kwesty uliczne na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących lub dofinansowanie obiadów dla dzieci w szkołach.
Tego właśnie dnia Szkole Koło PCK przygotowało wraz z uczniami klasy V c kiermasz ciast i tostów. Dochód z kiermaszu przeznaczony został na zakup obiadów dla najbiedniejszych dzieci w naszej szkole. Udało się zebrać aż 235 zł.
Opiekunami akcji były panie: Anna Kacprzak, Agnieszka Włodarczyk i Beata Witczak

Więcej o Kampanii Walki z Głodem znajdziecie tutajKAMPANIA WALKI Z GŁODEM PCK
Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia