Zajęcia rewalidacyjne

Rewalidacja to stawianie na mocne strony dziecka

oraz szukanie tego, co w nim najlepsze

Rewalidacja to działania, które przy zastosowaniu specjalnych metod i środków umożliwiaj osobie niepełnosprawnej jak najlepszy rozwój fizyczny, psychiczny oraz społeczny.

Celem oddziaływań rewalidacyjnych jest rozwój i aktywizowanie tych wszystkich właściwości intelektualnych i osobowościowych ucznia, które umożliwiają mu pełne uczestnictwo w życiu.

Zajęcia rewalidacyjne przeznaczone są dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Podstawą organizacji zajęć jest zapis o konieczności ich prowadzenia zawarty w orzeczeniach o potrzebie kształcenia specjalnego uczniów. Zajęcia rewalidacyjne odgrywają bardzo ważną rolę w procesie kształcenia uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Zajęcia tego typu nie mają  charakteru dydaktyczno-wyrównawczego, ale raczej kompensacyjny. Obszarem do pracy nie są tylko deficyty czy nieprawidłowości, ale również najmniej uszkodzone funkcje i właściwości..

W naszej szkole zajęcia rewalidacji organizowane są indywidualnie lub grupowo. Prowadzą je nauczyciele specjaliści posiadający odpowiednie wykształcenie niezbędne do prowadzenia tego typu zajęć.

• p. Sława Tuszyńska
  • p. Anna Kwiatkowska