Regulamin świetlicy

1. Do świetlicy uczęszczają dzieci z klas I – IV, zapisane przez rodziców (opiekunów prawnych), po wypełnieniu przez nich karty zapisu.
  2. Dzieci mogą przebywać w świetlicy przed lekcjami od godziny 700 oraz po lekcjach do godz. 1700.
  3. Dyrektor szkoły w porozumieniu z kierownikiem świetlicy może skrócić w razie potrzeby godziny pracy placówki.
  4. Od chwili wejścia dziecka na świetlicę, odpowiedzialność za nie przejmuje wychowawca.
  5. Dziecko może być zwolnione z zajęć świetlicowych na podstawie pisemnej prośby z czytelnym podpisem rodzica (opiekuna prawnego).
  6. Ze świetlicy uczniowie odbierani są przez rodziców lub opiekunów.
  7. Dziecko może samodzielnie wychodzić ze świetlicy jedynie na podstawie pisemnego oświadczenia rodzica/opiekuna, poświadczonego jego czytelnym podpisem.
  8. Rodzic (opiekun prawny) może zwolnić dziecko telefonicznie. Po rozmowie sporządzana jest notatka w zeszycie zwolnień.
  9. W przypadku zagrożenia zdrowia dziecka powiadamiani są jego rodzice (opiekunowie prawni) i w razie potrzeby wzywana jest karetka pogotowia.
  10.  Na boisko i plac zabaw dzieci wychodzą wyłącznie z wychowawcą.
  11. Jeżeli po dziecko przychodzi pijany rodzic (opiekun prawny), wzywana jest policja i powiadamiany dyrektor szkoły.Za dobre zachowanie i aktywny udział w zajęciach dziecko otrzymuje pochwałę lub nagrodę.
  12. Za złe zachowanie uczeń otrzymuje karę lub naganę wyznaczoną przez wychowawcę. W przypadku, gdy jego zachowanie jest bardzo złe i zagraża innym dzieciom, uczeń zostaje skreślony z listy uczestników świetlicy.