Ogólnopolska Akcja „Kolędnicy Misyjni”

Kolędnicy Misyjni

Zwyczaj kolędowania misyjnego narodził się w krajach niemieckojęzycznych, gdzie kolęduje się z okazji uroczystości Trzech Króli.

W Polsce po raz pierwszy kolędnicy misyjni wyruszyli w 1993 r. z inicjatywy centrali krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych.
Kolędnicy misyjni to dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego, które pomagają swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. Ale do udziału w misyjnej kolędzie zapraszają wszystkich – koleżanki i kolegów zrzeszonych w różnych grupach w szkole i w parafii. Pomagają im w tym katecheci, wychowawcy, nauczyciele, rodzice oraz młodzież i dorośli z parafialnych grup i stowarzyszeń.

Uczniowie naszej szkoły zrzeszeni w Kółku Misyjnym, którego opiekunkami są p. Mariola Piechura i p. Lilla Nowacka biorą udział w tej akcji już od kilku lat.

Więcej informacji na temat tej akcji charytatywnej na stronie http://www.dzieciom-misji.missio.org.pl/

Kolędowanie Misyjne w roku szkolnym 2011/2012

Kolędowanie Misyjne w roku szkolnym 2012/2013