Otwarta droga ku przyszłości

Projekt Edukacyjny współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „OTWARTA DROGA KU PRZYSZŁOŚCI”

Projekt obejmował stworzenie i realizację innowacyjnych programów nauczania na zajęciach pozalekcyjnych oraz zarządzania i administrowania szkołami podstawowymi w Ozorkowie.
Realizowany był od 01.09.2009 do 31.03.2011.

Głównym celem projektu było

•  wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów SP4 i SP5 w Ozorkowie, zmniejszenie różnic w ich osiągnięciach edukacyjnych poprzez udział w zajęciach pozalekcyjnych realizowanych zgodnie z opracowanymi w ramach projektu innowacyjnymi programami nauczania w 7 blokach tematycznych,
  1.  porozumiewanie się w języku ojczystym,
  2.  porozumiewanie się w języku obcym
  3. matematyczno-technicznym
  4. informatycznym
  5. przyrodniczym
  6. społeczno – obywatelskim
  7.  ekspresji kulturalnej
  • podniesienie jakości edukacji poprzez opracowanie i realizację innowacyjnego programu zarządzania i administrowania szkołą, uwzględniającego innowacyjną metodę komunikacji z rodzicami

Innowacyjne programy zostały opracowane przez uprzednio przeszkoloną kadrę SP4 i SP5, ze wsparciem metodyków nauczania i specjalistów w zakresie innowacyjnych narzędzi do zarządzania oświatą.

Istota programów oparta była o wykorzystanie otwartej platformy edukacyjnej (OPE) – wirtualnego narzędzia i jednocześnie innowacyjnej metody odpowiadającej wymogom współczesnej edukacji.

Projekt skierowany był do 268 uczniów klas IV i V, 42 nauczycieli, 17 osób kadry zarządzającej i administracji SP4 i SP5.