Program „Owoce w szkole”

Harmonogram dostaw

Zdrowe lekcje

Zdrowe zabawy

Europejski program „OWOCE W SZKOLE” jest programem Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej uruchomionym przez Komisję Europejską od roku szkolnego 2009/2010.

Ma zachęcić dzieci do spożywania większych ilości owoców i warzyw, a tym samym przyczynić się do ukształtowania dobrych nawyków żywieniowych.

W programie uczestniczą dzieci z klas I-III. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje każdorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego warzywnego.

Nasza szkoła od 3 już lat uczestniczy w ogólnopolskiego programu „Owoce w szkole”Dzięki niemu wszyscy uczniowie klas I – III otrzymują dwa razy w tygodniu porcję owoców, warzyw lub soki.
W ramach edukacji wczesnoszkolnej nasze dzieciaki uczą się o zdrowych nawykach żywieniowych, uczestniczą w konkursach, wykonują pyszne i zdrowe sałatki owocowe i warzywne

Dzieci uczestniczące w programie dostają w 10-ciu wybranych tygodniach semestru  2, 3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa  oraz soki. Są to: jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewka, słodka papryka, rzodkiewka, pomidorki i kalarepa, soki owocowe i warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

Celem programu „Owoce w szkole” jest

• długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie,
  • propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.

Więcej informacji na stronie internetowej http://www.arr.gov.pl/