WOLONTARIAT OCZAMI ÓSMOKLASISTÓW

Dlaczego warto być wolontariuszem?  –
Uczniowski projekt edukacyjny

24 maja w naszej szkole odbyła się prezentacja projektu, którego celem było zachęcenie uczniów klas VI do zainteresowania się ideą wolontariatu.  W ten sposób uczniowie klas VIII zachęcali młodszych kolegów i koleżanki do wstąpienia do Szkolnego Klubu Wolontariatu.

W ciągu miesiąca poprzedzającego prezentację projektu najstarsi uczniowie pracowali w  pięciu grupach.

• Grupa I – Zorganizowanie spotkania z przedstawicielami Centrum Wolontariatu lub innymi instytucjami (osobami) zaangażowanymi w tego rodzaju działalność.
  • Grupa II – Opracowanie ankiety na temat: „Czy chcesz być wolontariuszem?”.
  • Grupa III – Nagranie reportażu radiowego dotyczącego pracy wolontariuszy
    np. w hospicjach, domach opieki, szpitalach i domach dziecka. Przeprowadzenie wywiadu z wolontariuszem.
  • Grupa IV – Wykonanie folderu „Jak zostać wolontariuszem?” prezentującego m.in. rodzaje wolontariatu i kartę etyczną wolontariusza.
  • Grupa V – Nagranie filmu promującego pracę wolontariuszy.

Uczniowie zaangażowani w projekt to:

Klasa VIIIa – Krystian Andrzejczak, Hubert Baranowski, Maciej Bartczak, Jagoda Dośpiał, Maja Dropińska, Jadwiga Golec, Dominika Kacprzak, Seweryn Kania, Oliwia Kraszewska, Mikołaj Kusztelak, Wiktoria Michalak , Michał Olczak, Kacper Trzcinka, Patrycja Wojtczak, Mateusz Wymysłowski, Laura Zięba.

Klasa VIIIb – Malwina Idychowska, Mateusz Jagodziński, Julia Janiak, Julia Jurkiewicz, Szymon Kłosiński, Dawid Kościan, Martyna Krzywda, Antoni Pacholski, Krystian Sieroń, Gabriela Sobczak, Zuzanna Trymerska

Wszyscy wywiązali się z powierzonych zadań wspaniale. Oto wyniki ich pracy!

Ankieta wolontariat – opracowanie