16. października – Światowy Dzień Walki z Głodem

 

Walka z głodem, ubóstwem i niedożywieniem to jeden z głównych celów Polskiego Czerwonego Krzyża. Dlatego w dniach 16-23 października organizowaliśmy „Dni walki z głodem” . Celem naszej  kampanii było nie tylko ukazanie zjawiska głodu i niedożywienia , ale przede wszystkim pozyskanie konkretnych produktów na realizację  działań pomocowych.

W dniach od 13.-do 17.10 jak co roku odbywa się w szkole zbiórka żywności w ramach Kampanii Walki z Głodem. Można przynosić produkty zapakowane -z długim terminem ważności np. mąka, herbata, konserwy, makaron, ryż , kasza itp

Żywność zebrana podczas akcji w grudniu  zostanie przekazana  dla najbardziej potrzebujących uczniów.
A oto kilka informacji o akcji:

  • Polski Czerwony Krzyż od 11 lat prowadzi ogólnopolską Kampanię Walki z Głodem. Celem naszej kampanii jest nie tylko walka z głodem i ubóstwem, ale przede wszystkim edukacja społeczeństwa o zdrowym odżywianiu i prowadzeniu zdrowego stylu życia.
  • Co 7 osoba na świecie jest niedożywiona. Oznacza to, że prawie bilion ludzi na świecie cierpi z powodu głodu, a ponad połowa z nich to kobiety i dzieci.
  • Na naszym globie żyje 146 milionów niedożywionych dzieci, a co 6 sekund jedno z nich umiera.
  • 98% głodujących na świecie żyje w krajach rozwijających się, głownie w Indiach, Chinach, Bangladeszu, Kongo, Indonezji, Pakistanie i Etiopii.

Wszystkim, którzy wesprzą naszą akcję z góry serdecznie dziękujemy !!!