Daily Archives: 05/04/2022

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wiemy, że osoby z autyzmem są wśród nas, dlatego solidarnie i aktywnie od kilku lat włączamy się w obchody tego święta.
W tym roku 2 kwietnia przypadł w sobotę, więc w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świadomości Autyzmu 5 kwietnia.
Aby pokazać naszą solidarność z osobami z autyzmem, uczniowie i nauczyciele ubrani byli w stroje w najróżniejszych odcieniach koloru niebieskiego – koloru autyzmu. Na szkolnym korytarzu powiesiliśmy piękne plakaty z hasłami, które przybliżą wszystkim zachowania wyróżniające osoby z autyzmem.
Wszystkie klasy włączyły się do tej inicjatywy, za co wszystkim bardzo dziękujemy.

Pamiętajcie, niebieskie „ motyle” są wśród nas!

4 KWIETNIA DZIEŃ PATRONA SP4

4 kwietnia obchodzimy Dzień Patrona SP4.
Tadeusz Kościuszko od niemal 100 lat opiekuje się naszą szkołą. Oficjalnie patronem SP4 został w roku 1991 r. Szkoła otrzymała wtedy sztandar, a Rada Pedagogiczna podjęła uchwałę, iż dzień 4 kwietnia będzie obchodzony jako święto szkoły i jej patrona.

W tym roku również uczciliśmy pamięć wielkiego bohatera i patrioty. Uczniowie przez ostatni tydzień wykonywali różne zadania. Młodsi tworzyli herby szkoły, plakaty opowiadające o życiu Tadeusza Kościuszki. Starsi pisali opowiadania i wiersze, których głównym bohaterem był nasz patron. Z powstałych prac stworzona została pamiątkowa broszura, którą można nabyć w szkole.