Daily Archives: 01/04/2021

NASZA „CZWÓRKA” NA NIEBIESKO

Niektórzy ludzie z autyzmem wiodą życie w ciszy, zamknięci w sobie, inni szaleją, bo rzeczywistość ich przytłacza. Niektórzy z nich nigdy nie nauczą się poprawnie dziękować. Są jednak tacy, którym ten zwrot tak lekko przechodzi przez usta, że sprawiają wrażenie, jakby rozumieli, co im się właśnie wymsknęło. Niektórzy ludzie z autyzmem chętnie się śmieją i dużo gadają, inni są raczej rzeczowi i małomówni. Niektórzy ludzie z autyzmem rozpaczają z powodu przygnębiających myśli, inni zasiedlają słoneczną stronę życia. Życie w autyzmie jest kiepskim przygotowaniem do życia w świecie bez autyzmu. Uprzejmość zastawiła wiele pułapek, w które można wpaść. Ludzie z autyzmem żadnej nie ominą; są w tym mistrzami.

Axel Brauns, Barwne cienie i nietoperze,

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w kampanii społecznej Polska na niebiesko.

Nasi uczniowie jak zawsze nie zawiedli. I choć Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada 2 kwietnia to już w tym tygodniu włączyli się się w kampanię, której celem jest budowanie akceptacji dla osób z autyzmem, uświadamianie czym jest autyzm i wspieranie działań na rzecz osób ze spektrum. Przyjmuje się, że w Polsce jest około 400 tysięcy osób ze spektrum, a wielu czeka jeszcze na diagnozę.

Niebieskich zdjęć mamy mnóstwo – sami zobaczcie.

KLASA I C

KLASA II C

kolaz-1

KLASA IV B i ZAJĘCIA ETYKI

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu.
Podczas zajęć etyki przypomnieliśmy z jakimi trudnościami borykają się ludzie dotknięci autyzmem. Najmłodsi uczniowie oglądali film animowany poświęcony temu zagadnieniu, zaś klasy V –VIII wyszukiwały informacji o znanych osobistościach ze świata nauki, kultury, sztuki i polityki dotkniętych spektrum autyzmu.
Uczniowie naszej „czwórki” w ramach zajęć z etyki z udziałem przyjaciół z klasy IVb dołożyli swą dłoń do tego dnia okazując przy tym swoje wielkie serce, które tego dnia na pewno było niebieskie.
Serdecznie dziękuję wszystkim za udział. Niech w ten jeden dzień będzie Nam niebiesko.

KLASA VI A

KLASA VII C